Genel Gündem Tüm Manşetler

AŞI İLE SÖNDÜREBİLİRİZ…

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı ve geçtiğimiz dönem Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinden normal sürece geçebilmek için aşı olunması gerektiğini söyledi. “HAYATIMIZ..

AŞI İLE SÖNDÜREBİLİRİZ…

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı ve geçtiğimiz dönem Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinden normal sürece geçebilmek için aşı olunması gerektiğini söyledi.

“HAYATIMIZ TÜMDEN DEĞİŞTİ”

Uysal, Gülüç Beldesi’ndeki Büyük Ereğli Anadolu Otel’in nikah salonunda düzenlediği basın toplantısında, dünyanın Kovid-19 süreci nedeniyle karantinaya girdiğini belirterek, “Yaklaşık 1 yıldır hayatımız tümden değişti. Bizler bu süre içerisinde maçlar seyircisiz oynanmaya başlandı, olimpiyatlar, seyahatler, festivaller yapılmadı. Düğünler, nikahlar az sayıda kişiyle yapıldı, cenazelere katılamadık, eğitim hayatı değişti, teknoloji ön plana çıktı. Ekonomide durgunluk, iş hayatı, esnaf, çiftçimiz en ağır şekilde etkilendi. Sosyal hayatımız alışkanlıklarımız değişti. Çevre ülkeleri ve dünyayı takip etmeye başladık.” dedi.

“HASTANE DIŞINDA KALANLAR, ALINMAYANLAR”

Virüsün sadece tıbbi boyutları ile değil ürkütücü sorunları da beraberinde getirdiğini anlatan Uysal, “Ülkeler bu sorunlar yumağı ile karşı karşıya kaldı. Bütün ülkelerin sağlık sistemleri de test edilmeye başlandı. Ülkemiz bu konuda iyi bir sınav verdi. Ancak sağlıkta bazı hizmetlerde özellikle kanser hizmetlerinde aksaklıklar oldu. Kalp, damar hastalıklarında bu hizmetlerin kesintilerinden etkilendi. Kalp krizi geçiren insanlarımızın belki de yarısı hastaneye başvurmadı. İnsanlarda korku ve panik yaratıldı. Hastane dışında kalanlar, alınmayanlar, sokakta tedavi görenlere rastlamadık.” sözleri ile konuştu.

“AŞI İLE SÖNDÜREBİLİRİZ”

Uysal, PANDEMİ sürecinde gündemin aşı olduğunu ve bunun da tartışıldığını hatırlatarak, şunları söyledi: “Ülkemize de 50 milyon toz aşının geleceği bahsediliyor. Tüm dünya gibi bizler de pandemi başladığında bu nasıl duracak diye kendimize sorduk. Aşı çalışmalarını dört gözle bekler hale geldik. Maske taktık, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya başladık. Bunlara uymamızın nedeni bir gün umut halinde aşının geleceği günü beklediğimiz için. Bugün aşıya kavuşmak üzereyiz. Üzülerek görmekteyiz ki aşıya karşı hiç bir bilimsel neden olmadan çok az bir azınlıkta olsa bir karşı duruş var. Oysa bütün dünyada pandemileri aşıyla söndürebiliriz. Aşı olmazsa bu pandemileri söndürmemiz imkansız. Normalleşmeye geçmemiz için aşı olmalıyız. Benim ülkem, benim sağlık bakanlığım hangi aşıyı getirirse getirsin ben aşı olacağım. Salgını önlemenin tek yolu aşı.”

ZONGULDAK’TA AŞI

Sanayi kenti olan Zonguldak’ta hava kirliliğinin yanı sıra kronik rahatsızlığı bulunan kişi sayısının yüksek olduğuna değinen Uysal, aşı takviminde Zonguldak bölgesinin de ön planda değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Toplantıya BBP Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, İlçe Yöneticileri de katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL