Genel Gündem Tüm Manşetler

ANIT YENİLENDİ..!

Alaplı Belediyesi, şehir merkezindeki Atatürk Anıtı’nı yeniledi. İstanbul Büyükçekmece Belediyesi’nden hibe olarak alınan fiberglas kaplama Atatürk Anıtı’nın yeni yapılan kaide üzerine montajı yapıldı. Anıt’ın montaj çalışmalarını yerinde takip eden Alaplı..

ANIT YENİLENDİ..!

DSC_0122

Alaplı Belediyesi, şehir merkezindeki Atatürk Anıtı’nı yeniledi.

İstanbul Büyükçekmece Belediyesi’nden hibe olarak alınan fiberglas kaplama Atatürk Anıtı’nın yeni yapılan kaide üzerine montajı yapıldı.

Anıt’ın montaj çalışmalarını yerinde takip eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Büyükçekmece Belediyesi’nden hibe olarak alınan Atatürk Anıtı’nın, alanda yapılan çevre düzenlemesi ve yeni kaidesiyle birlikte ilçeye yeni bir çehre kazandıracağını belirterek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ilçemizdeki merkezindeki Anıtı ve kaidesi deforme olmuştu. Bu alanda yaptığımız peyzaj çalışması kapsamında kaidesiyle birlikte Atatürk Anıtı’nı da yeniledik.Anıt ve çevresindeki çalışmalarımız devam ediyor. Kaidenin çevresine yaptığımız duvara da milli mücadeleyi simgeleyen filigran motifler kaplıyoruz.  Bu vesileyle,  Atatürk Anıtı’nı ilçemize hibe eden Büyükçekmece Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın Hasan Akgün’e teşekkür ediyorum.“ dedi.

DSC_0114

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL