Spor

AMATÖR LİGLER BAŞLIYOR

Zonguldak’ta amatör liglerin başlama tarihi ve fikstürü belli oldu. Zonguldak İl Tertip Komitesi Başkanı Kemal Demir Başkanlığında toplanan komite Süper Amatör Ligin 27-28 Eylül’de Ereğli Birinci Amatör Küme’nin ise 11-12..

AMATÖR LİGLER BAŞLIYOR

kemal demir kürsü

Zonguldak’ta amatör liglerin başlama tarihi ve fikstürü belli oldu. Zonguldak İl Tertip Komitesi Başkanı Kemal Demir Başkanlığında toplanan komite Süper Amatör Ligin 27-28 Eylül’de Ereğli Birinci Amatör Küme’nin ise 11-12 Ekim’de başlamasına karar verdi.

Gerçekleşen toplantıda ise bu yıl Süper Amatör Ligden kaç takımın düşeceği ve alt ligden kaç takımın çıkacağı görüşülürken gergin anlar yaşandı. Zonguldak İl Tertip Komitesi Başkanı Kemal Demir daha önceki açıklamasında Süper Amatör Ligden 3 takım düşeceğini ve alt ligden ise 3 takım çıkacağını belirtmiş ve liglerin başlama tarihini Süper Amatör Lig için 27-28 Eylül, Birinci Amatör içinse 11-12 Ekim olarak açıklamıştı. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından komite kura çekimine geçti. Yapılan Kura çekimine göre Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig ve Ereğli Birinci Amatör Küme’nin ilk karşılaşmaları şu şekilde;

Süper Amatör Lig 1. Hafta 27-28 Eylül

Çaycumaspor – Alaplı Belediyespor

Kilimli Belediyespor – Karadonspor

ÇATES Işıkspor – Saltukovaspor

Yeni Üzülmezspor – Velioğluspor

Devlet Hastanesispor – ÇAPETİ Merkez Atelyesispor

İstasyon Gemicilerspor – Devrek Belediyespor

Ereğli Birinci Amatör Küme 11-12 Ekim

Eleşlerspor – Bayatspor

Gülüç Belediyespor – Güneşli Belediyespor

Karadenizspor – Akınspor

Gümelispor – Neyren Gökçelerspor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL