Genel Spor Tüm Manşetler

AMATÖR FUTBOLCULARA MÜJDE..!

Türkiye Futbol Federasyonu ve Sağlık Bakanlığı, Amatör Futbol Müsabakaları Sağlık Protokolü ile ilgili görüşmelerini tamamladı.   Sağlık Bakanlığı’nda 22 Nisan Çarşamba günü yapılan toplantıya TFF’yi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi ve..

AMATÖR FUTBOLCULARA MÜJDE..!

24a3f9b5961a4fda9330c3ddedeed7ad_t

Türkiye Futbol Federasyonu ve Sağlık Bakanlığı, Amatör Futbol Müsabakaları Sağlık Protokolü ile ilgili görüşmelerini tamamladı.
 
Sağlık Bakanlığı’nda 22 Nisan Çarşamba günü yapılan toplantıya TFF’yi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi ve Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez ile Amatör İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan katılırken, Sağlık Bakanlığı’nı temsilen Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Alaaddin Dilsil ve diğer bürokratlar katıldı.
 
Görüşmeler sonunda hazırlanacak protokol yakın zamanda Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımıyla imzalanarak süreç başlatılacak. Protokol çerçevesinde Sağlık Bakanlığı amatör futbol maçlarında görev alacak kişilerin ilk yardım için kurs eğitimi verilmesi konusunda gerekli tüm desteği verecek.

Ayrıca resmi amatör müsabakada oynayan lisanslı oyuncular maç esnasında yaşadığı kaza veya sakatlıklarda sigortalı sayılacak. Amatör Futbol müsabakalarında ambulans bulundurulması ve sağlık personelinin yer alması hususu da gündem maddeleri içinde yer alıyor.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL