Genel Spor Tüm Manşetler

ALT YAPIYA YÖNELECEĞİZ..!

Bu sezon Bölgesel Amatör Ligden (BAL) düşen Kozlu Belediyespor kongresini yaptı. Gerçekleşen kongrede Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin yeniden başkan seçildi. Süper Amatör Ligde mütevazi bir bütçe ile ve en..

ALT YAPIYA YÖNELECEĞİZ..!

ertan_akp

Bu sezon Bölgesel Amatör Ligden (BAL) düşen Kozlu Belediyespor kongresini yaptı. Gerçekleşen kongrede Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin yeniden başkan seçildi. Süper Amatör Ligde mütevazi bir bütçe ile ve en önemlisi Kozlulu yerli oyuncular ile yola devam edeceklerini belirten Şahin, bugüne kadar hoyratça para harcandığına dikkat çekerek alt yapıya yöneleceklerini söyledi.

Kongrede konuşma yapan Başkan Ertan Şahin ” Kongremize hepiniz hoş geldiniz. Ben öncelikle şunu söyleyeyim. Ben futbol adamı değilim. Belediye Başkanıyım. Belediye Başkanı olarak Kozlu Belediyespor’un menfaatleri doğrultusunda kendi bilgim ve  becerimle  bir yerlere getirmeye  çalışıyoruz. Biliyorsunuz geçen sene Kozlu Belediyespor büyük mücadeleler verdiği BAL liginde küme düştü.Ligde kalması için elimizden geleni yaptık. Düşmesine gerçekten çok üzüldük. Ancak ben bugünkü  şartlarda Kozluspor’un BAL’dan düşmesini isterdim. Çünkü her sene büyük maliyetlerle Kozluspor’u bir yerlere taşımaya çalışıyoruz.Yıllardır bu böyle devam ediyor. Takımda Kozlulu 1 tane genç var.Yıllardır Kozludan bir genç yetişmemiş.Bundan sonra benim hasretim  takımda Kozlulu gençlerin oynaması. Çünkü dışarıdan gelenlere yıllarca  para harcadık.Ama hepsi boşa gitti. Grubumuzda bulunan Tekirdağ 6 trilyon para harcayıp şampiyon oldu. Kocaelispor 5 trilyon harcamış şampiyon olamadı.Bizde 4 trilyon daha harcayıp şampiyon olamasak paramız boşa giderdi. Kozluspor’un BAL liginden düşmesi bizim için açı verici. Tutunamadık. Çünkü para ile getirdiğimiz arkadaşlar takımı sattılar. Birlik beraberliği sağlayamadık. Maça herkesi getiremedik. Boş tribünlere top oynadık. Hakem hataları da buna eklenince BAL’da tutunamadık.Kozluspor Kozlunun takımıdır. Bizim değil. Ben herkesi sahaya davet ediyorum’ dedi.

Ertan Şahin’nin listesine eski Kozlu Belediyesporlu isimler tepki gösterince başkan Şahin, ‘listesi olar varsa çıkartsın ortaya. Biz geri çekeriz. Kozluspor’un küme düşmesi bize  de büyük acı veriyor. Ama para ile aldığın adamlar seni satarsa düşersin tabi. Devre arazında 9 tane transfer yaptırtan arkadaşımız bizim alehimizde konuşuyor. Biz devam etseydik takım düşmezdi diye konuşuyor. Nasıl düşmezdi.  Karakterli bir takım oluşmadığı için düşerdi.Ben geçen sene bir adam aldım. Yasin’i aldım. Onu da kulübe  para kazandırarak  sattık. Diğer oyuncuları ben almadım. Eski topçularımız  bize katkı verecekse  buyursunlar.Sıkıntılı dönemde Kozluları geri çağırdık hiçbiri gelmedi. O çağırıp ta gelmeyen futbolcular ben olduğum sürece asla  bu takımda oynayamazlar.  Kozluspor’un BAL liginde olmasının hiçbir anlamı yok. Sağlam bir alt yapıyla emin adımlarla ilerlemeliyiz. Bizim için karakterli topçu önemli. Bülent hoca biz devam etseydik küme düşmezdi  diye konuşuyormuş. Bu 9 futbolcuyu sen aldırmadın mı . Paraları boşuna harcamışız. Eğer  9 futbolcu karakterli olsaydı bu takım küme düşmezdi. Tekrar söylüyorum. Alt yapımızı sağlamlaştırarak  emin adımlarla ilerlemeliyiz. Biliyorsunuz son baraj maçına çıkacak oyuncu bulamadık. Onun için alt yapımızı sağlamlaştıracağız.”Kendi özümüze dönerek bir iki sene içinde yine ses getireceğiz. Ben Kongrenin hayırlı olmasını diliyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı. 

Kongrede 400 kişilik üye listesinden 40 kişi katıldı. 39 oyun geçerli olduğu seçimde başkanlığa yeniden Ertan Şahin seçildi. Yönetim şöyle oluştu;

Ertan Şahin, Kerim Yılmaz, Fatih Keleş, Tuncay Karakuş, Erim Zeki Berberoğlu, Ertan Akar, Ali Sağır, Ümit Değirmenci, Cengiz Gürleyen, Ersan Başoğlu, Cengiz Bank, Nedim Tasalı, Metin Yeşilyurt, Ferit Yılmaz, Mustafa Çakır

Denetleme Kurulu; Serkan Günay, Şaban Bilgin, Hikmet Sinan

ASKF Delegeleri:  Mehmet Kulaksız,  Cengiz Bank, Nadim Tasalı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL