Genel Güncel Gündem Spor Tüm Manşetler

Alaplı’da “yumruk gibi kravat takanlar…”

Herkes gibi bende Alaplı Belediyespor’un ligden çekilme kararını şaşkınlıkla karşıladım.

Alaplı’da “yumruk gibi kravat takanlar…”

Herkes gibi bende Alaplı Belediyespor’un ligden çekilme kararını şaşkınlıkla karşıladım.

Evet, sorunları en yakından yaşayan biri olarak biliyorum. Bakmayın siz klavye delikanlılarının yazıp, çizmelerine…

1 bardak su parası vermezler ama o bir bardak suda fırtınalar kopartırlar. Lakin klavye başında…

Alaplı Belediyespor yönetim kurulu ilk önce kendi içinde ve daha sonra Alaplı Kaymakamı ve TSO Başkanı dahil bir toplantı yaptılar. Özellikle takıma sponsorluk söz veren iş insanları da orada yer aldılar.

Alaplı Belediye ve Belediyespor Başkanı Nuri Tekin maliyetlerin fazla olduğunu söyledi. Hatta söz veren iş insanlarının söyledikleri rakamların çok çok altında fiyatlar vermek istediklerini söyleyerek tepkisini gösterdi.

Bölgesel Amatör Lig gerçekten rakamlar olarak almış başını gidiyor. Süper Amatör Liginde ondan aşağıya kalır yanı yok. Sonuç olarak “futbolculara ödeyemeyecekleri rakamları söz verip ligin ortasında rezil olmaktansa hiç o lige girmemek daha iyidir” denildi.

Kimilerine göre doğru yapıldı. Kimilerine göre ise yanlış…

Burada günah keçisi aramak yerine halk tabiri ile “yumruk gibi kravat takanlar” bir kerede Alaplı Belediyespor için bir şeyler yapmayı denesin. Bunca zamandır Alaplı Belediyespor Nuri Tekin başkanlığında, Fikret Aydın’nın yine tabiri caiz ise “donkişotluğunda”, Gökmen Başoğlu ve Ali Ünlü’nün kendini paralamaları ile kolay kolay elde edemeyecekleri bir başarıyı zaten yakaladılar.

Geçen sene yere göğe sığdırılamayan bu kahramanlar ne oldu da şimdi “tukaka” oldular.

Eleştirilerimizi yaparken “Alaplı Belediyespor için ben ne yaptım” diyerek ve daha seviyeli yaparsak, kırıcı değil yapıcı oluruz diye düşünüyorum.

Şimdi ne mi olacak?

Her yerde bu durumu eleştirenler pamuk ellerini cebine atacak. Alaplı halkı ile ticaret yapanlar kazandıklarının vefasını Alaplı Belediyespor’a yapacaklar. Aksi takdirde bu Alaplı iş insanlarının, ticaret erbaplarının üstlerinde yıllarca kara bir leke olarak kalacaktır.

Makale: Kaan KOCAMAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL