Genel Gündem Tüm Manşetler

ALAPLI İTFAİYESİ BOŞ DURMUYOR

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nce tatbikat gerçekleştirildi. Alınan bilgiye göre, Sivil Savunma Haftası etkinlikleri kapsamında Alaplı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlene tatbikat, gerçeği aratmadı. Alaplı Belediyesi İtfaiye..

ALAPLI İTFAİYESİ BOŞ DURMUYOR

31178-8674585223

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nce tatbikat gerçekleştirildi.
Alınan bilgiye göre, Sivil Savunma Haftası etkinlikleri kapsamında Alaplı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlene tatbikat, gerçeği aratmadı.
Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, okullardan gelen talep doğrultusunda bu tür etkilikler düzenlediklerini söyledi. Göreve geldiği günden itibaren yangın ve deprem tatbikatlarını sürekli hale getirdiğini ifade eden Taşkın, “vatandaşları öğrencileri her fırsatta bilgilendirmeye devam ediyoruz” dedi.
Tatbikat, senaryo gereği siren çalınarak öğrencilerin okul binasını güvenli bir şekilde boşaltmasıyla başladı. Öğrenciler, yangın tüpleri ile okul bahçesine yakılan ateşi çok kısa bir sürede söndürdüler.
Yapılan uygulamalı yangın söndürme tatbikatı sonrası ise deprem ve kurtarma tatbikatında öğretmenler ve öğrenciler uygulamalı olarak bilgiler verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL