Eğitim Genel Gündem Tüm Manşetler

ALAPLI CHP’DEN FAKÜLTE SORUSU

CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, Alaplı’da yapılması planlanan, ‘Teknoloji Fakültesinin’ YÖK tarafından red edildiği yönündeki söylentilerin açığa kavuşmasını istediklerini bildirdi. Tosun, yaptığı yazılı açıklamada, Alaplı Teknoloji Fakültesi’nin YÖK tarafından..

ALAPLI CHP’DEN FAKÜLTE SORUSU

CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, Alaplı’da yapılması planlanan, ‘Teknoloji Fakültesinin’ YÖK tarafından red edildiği yönündeki söylentilerin açığa kavuşmasını istediklerini bildirdi. Tosun, yaptığı yazılı açıklamada, Alaplı Teknoloji Fakültesi’nin YÖK tarafından ret edildiği yönündeki söylentilerin açığa kavuşturulması için gerekli mercilerden somut açıklamalar beklediklerini belirterek, “Bir süre önce Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu tarafından Alaplı’ya verilen ‘Teknoloji Fakültesi Müjdesi’nin Yüksek Öğretim Kurulu tarafından ‘Nüfus yetersizliği’ nedeniyle ret edildiği yönündeki söylentileri Alaplı’da yaşayan insanları son derece üzmüştür. Böyle bir iptal durumu varsa bu konunu bir an halkımıza anlatılmasını bekliyoruz.

DEVREK İLÇESİNE YAPILIYOR

Alaplı Teknoloji Fakültesi’nin YÖK tarafından ret edildiği yönündeki söylentilerle Devrek Adalet Meslek Yüksek Okulu’nun YÖK tarafından kabul edilmesi haberlerinin aynı gün ortaya çıkmasının kafalarda soru işareti bıraktığını söyleyen CHP Alaplı İle Başkanı Hüseyin Tosun; ‘eğer doğruysa Alaplı Teknoloji Fakültesi’nin YÖK tarafından ret edilmesi Alaplı için büyük bir kayıptır ve bizleri son derece üzmüştür. İlçemize sürekli olarak müjdeler veren ancak icraatta aynı başarıyı gösteremeyen Sayın Vekilimizin bu konuda somut bir açıklama yapmasını bekliyoruz ve takdiri Alaplı kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL