Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

AKP’DE COŞKULU TANITIM..!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Adayları, Camlı Köşk’te düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı. Tanıtım programına; AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman,..

AKP’DE COŞKULU TANITIM..!

48530_ak-parttii

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Adayları, Camlı Köşk’te düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı. Tanıtım programına; AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Belde Belediye Başkanları, AK Parti Kadın Kolları üyeleri, AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra milletvekili adayları kürsüye gelerek konuşma yaptı. Milletvekili adayları, partililerden ve Zonguldak halkından Zonguldak’a hizmet etmek için destek istedi.

TOSUN: “BU SEÇİMDE DE PARTİMİZİ BİRİNCİ PARTİ YAPACAĞIZ”

AK Parti’nin tekrar birinci parti olacağının inancının tam olduğunu ve milletvekili adaylarının Zonguldak için çok önemli isimler olduğunu belirten AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, “7 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimlere partimizin Zonguldak milletvekilleri olarak TBMM’de temsil edecek ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin sorunlarına çare olacak, çözüm bulacak milletvekili adaylarımızın tanıtıyoruz. Adaylarımız hiç şüphe yok ki, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde teşkilatlarımız ve partililerimizle birlikte el ele, omuz omuza vererek mahalle mahalle, köy köy gezerek çalışacaklar ve geçmişte yaşadığımız tüm seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de partimizi birinci parti yapacaklardır. Bundan hiç kimsenin şüphesi ve kuşkusu olmasın, adayları kesinleşmiş olan 5 milletvekili aday arkadaşımız gibi listeye giremeyen 25 arkadaşımızda hem ilimizi, hem bölgemizi, hem de partimizi en iyi şekilde temsil edebilecek bilgi, birikim ve tecrübeye sahip birbirinden değerli insanlardır. Liste de yer alamayan 25 arkadaşlarımızın da milletvekili adaylarımız gibi çalışacaklarına, partimizin gücüne güç katacaklarına yürekten inanıyorum. Bizler AK Parti’nin birer neferiyiz. Halkımızla bir bütün ve tek yürek olduğumuzu biliyorum. 7 Haziran milletvekili seçimlerinde partimizi yeniden şaha kaldıracak 5 milletvekili aday arkadaşımızı da parlamentoya gönderecek oy potansiyeli yakalayacağımıza yürekten inanıyorum. Bizler hep birlikte AKP ailesinin üyeleriyiz. Bugünden itibaren el ele vererek, milletvekili adaylarımız ile güçlü ve yeni bir Türkiye, güçlü ve yeni bir Zonguldak için çalışacağımıza inancım tamdır. Gün; birlik günüdür, el ele, omuz omuza verme günüdür. Kardeşliğimizin ve tek vücut oluşumuzun ülkemize, Zonguldak’ımıza ve partimize hayırlar getirmesini diliyor. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

ULUPINAR: “ZONGULDAK ZORDUR, ZONGULDAK’TA SİYASET ZORDUR”

Milletvekilliğinin nasip işi olduğunu her fırsatta dile getiren AK Parti 3’üncü Sıra Milletvekili Adayı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, “30 arkadaşımız milletvekili olmak için yola çıktı. Ancak 5 arkadaşımız milletvekili adayı olarak gösteriliyor. Bu iş kısmet işidir. Kısmet değilse, yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Sayın Harun Akın, milletvekili oldu ve 5 yıl hastanelerde yattı, rahatsızlandı. 5 yıl sonra listelerde yer bulamadı ve milletvekili olamadı, ancak sağlığına kavuştu. Ordu milletvekilimiz 30 yıl boyunca aday adayı oldu, seçildi ve seçildikten bir ay sonra kalp krizinden vefat etti. Biz hep birlikte yürüyeceğiz. Listede olmak ya da olmamak önemli değil. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ziyaretçi sayısı en çok olan milletvekili bendim. Beni bir ara aşiret reisi zannediyorlardı. Zonguldak’ımız yakın olduğundan derdi olan, sıkıntısı olan kardeşlerimiz yanımıza geliyordu. Halkımızın sorunlarına çözüm bulmaya çalıştık, ülkemizin sorunlarını çözmeye çalıştık. Zonguldak’a ne yaptınız diye soruyorlar. 6 katrilyon yatırım yaptık. Dorukhan ve Sapça arasında yol çalışmalarımız devam ediyor. Bu seçimler çok önemli. Yeni Türkiye ve ilk defa seçilecek olan Başbakanımız için çok önemlidir. Çok koşmalıyız, neden koşacağız? Zonguldak’ın mülkiyet sorununu çözen hükümete destek olmak için koşacağız, Zonguldak’ta mencilerimiz için birçok yasayı çıkartan hükümetimize destek olmak için çalışacağız. Zonguldak’ımıza 6 katrilyon yatırım yapan ve daha nice 6 katrilyon yatırımlar yapacak olan hükümetimiz için koşacağız. Terörü bitiren hükümetimize destek olacağız. IMF’ye borç veren hükümetimize destek olacağız. Bana her yerde aynı konuşmayı yaptığımı söylüyorlar. Bende onlara, ‘Siz her cenazede farklı duayı mı okuyorsunuz?’ diye soruyorum. Bu anlattıklarımız gerçeklerdir, bunları konuşacağız. Zonguldak zordur, Zonguldak’ta siyaset zordur. Sayın Cemil Çiçek, ‘Türkiye’de en zor siyaset Zonguldak’tadır’ diyor. Zonguldak’ımızda muhalefet partilerinin listeleri var. Önümüzdeki günlerde onları da konuşacağız. Ama onlara şunu söylemek istiyorum. Haksızlıkla, iftirayla, ithamla, saldırıyla bir yere varamazsınız. Birbirimizin yüzüne bakılmayacak hale gelmeyelim. Her söze verilecek cevabımız vardır. İnşallah bu seçimler Zonguldak’ımıza hayırlı olur” şeklinde konuştu.

ÖZBAKIR: “HİZMETE İHTİYACI OLDUĞUNU GÖRDÜĞÜM İÇİN BURADAN ADAY OLDUM”

Emekli Başsavcı ve AK Parti 1’inci Sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Özbakır, “Bana, ‘Neden AK Parti’den aday oldun?’ diye soruluyor. Ben görevim süreci içerisinde hiçbir zaman parti ile görevimi birbirine karıştırmadım. Benim Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile olan bağım sizlerden daha öncesine dayanıyor. Fatih semtine, Kırklareli’ne, Pınarhisar’a dayanıyor. Kendisi ile gönül bağımız halen daha devam ediyor. AK Parti’den aday olmamın birinci nedeni budur. İkinci nedeni ise, bir bakın, AK Parti laf üretmiyor, proje üretiyor. İnşallah başarılı olacağız ve daha çok işler başaracağız. Sizlerdeki bu coşkuyu gördükten sonra bir hayli moral buldum. Ben aday olarak yola çıkarken, Ankara’da olan imkanlarımı Zonguldak için kullanma amacı ile yola çıktım. Bundan emin olabilirsiniz. Ben başka ilden de aday olabilirdim ve rahatlıkla da seçilebilirdim, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Rahat bir şehirden aday olurdum ve rahatıma bakardım. Zonguldak’ın çok daha fazla hizmete ihtiyacı olduğunu gördüğüm için buradan aday oldum. Yapılacak olan hizmetleri hızlandırmak için yola çıktım. Benim ilk amacım Zonguldak’ı kalkınacak olan iller sıralamasında 3’ten 4’e indirmek. İnanın bunu yaptığımız zaman birçok problem kendiliğinden çözülecek ve bu yatırımları buraya çekecektir. Biz bu seviyeyi 4’e indirebilirsek, Düzce seviyesine gelebilirsek, bizim işsizlik ve yol gibi birçok problemimiz kendiliğinden hallolacak. Sizlerden Ankara’ya güçlü bir şekilde gitmemiz için çok çalışmanızı istiyorum. Oraya vardığımız zaman alnımız ve yüzümüz açık olsun” açıklamasında bulundu.

ÇATUROĞLU: “AK PARTİ’NİN ZONGULDAK’TAKİ LİSTESİ ÇOK KALİTELİDİR”

Birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza Zonguldak için hizmet etmek amacıyla yola çıktıklarını ifade eden AK Parti 2’nci Sıra Milletvekili Adayı Faruk Çaturoğlu, “Yapılacak olan seçimlerde 5’te 5 yapmak için var gücümüzle çalışmamız lazım. 13 yıllık AK Parti kazanımlarının devam etmesi mi yoksa etmemesi mi, düzenin deva mı yoksa yıkılması mı, güzelliklerin devamı mı, yoksa o kaos günlerine geri dönüş mü? İşte 7 Haziran’da vatandaşımız bunun cevabını verecek. Eğitimde, sağlıkta, ulaştırmada, sosyal güvenlik alanlarında çok büyük yatırımlar yapıldı. Daha da iyisini yapacağız inşallah, yeter ki siz Zonguldak halkı yanımızda olun. Parti teşkilatımızda görev yapan herkese çok teşekkür ediyorum ve bu görevi yaparken aramızdan ayrılan tüm kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum, var olsunlar, sağ olsunlar. AK Parti’nin Zonguldak’taki listesi çok kalitelidir. Ona hep beraber sahip çıkalım. Geleceğimiz ak ve aydınlık olsun, Cenabı Allah yardımcımız olsun, adaylar olarak kendimizi size, sizi de Allah’a emanet ediyoruz” dedi.

ÇİFT: “RÜYA GÖRÜYORDUK, BİZİM RÜYAMIZ GERÇEKLEŞTİ”

Aktif siyasete 2002 yılında başladığını hatırlatan AK Parti 4’üncü Sıra Milletvekili Adayı Emine Çift, “O dönemde sahada çalışırken en sık duyduğumuz cümle; ‘Rüya görüyorsunuz, kendinizi darı ambarında gören tavuklar gibisiniz. Boşuna koşturuyorsunuz’ deniyordu. Evet, rüya görüyorduk, bizim rüyamız gerçekleşti. 13 yıl o rüyayı yaşıyor ve yaşatıyoruz. Aradan zaman geçti, 2002’de vatandaş size bir şans verdi, ‘2007 hiç öyle olmayacak’ dediler. Aslanlar gibi biz o sandıktan yine gümbür gümbür çıkmayı başardık. 2011 seçimlerinde organizasyon çok daha büyük ve kuvvetliydi, ama bu sefer herkes emindi. Yine aynı şeyleri söylediler. 2002 seçimlerinde 3 vekil çıkardığında ulusal basında, ‘AK Parti solu kalesinde devirdi’ diye haberlere konu olan Zonguldak 2011’de de aslanlar gibi oylarını arttırarak sandığa damgasını vurdu. Sene 2015, biz o damgayı yine vuracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan olsun. Çalışıyoruz, çalışınca millet oy veriyor. Sizin gözlerinize perde inmiş olabilir, ama çok şükür millet hakkı teslim etmesini de iyi görmesini de bilir. Kürsüden inmeden önce sizleri bir duaya amin demeye davet ediyorum. Arif Nihat Asya’nın duası; çıktığımız bu yolda tüm kadrolarımızı muzaffer ve muvaffak kıl Allah’ım” diye dua etti.

KAYMAK: “PARTİMİZİN BAŞARISI İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti 5’inci Sıra Milletvekili Adayı Akın Kaymak, “Bizler bu seçimlerin Türkiye için öneminin farkındayız. Biz yapılan çalışmalara katkı sunabilmek ve elimizi taşın altına koymak için aday olduk. Biz 30 arkadaş aday adayı olarak yola çıktık, ancak 5 kişi milletvekili adayı olarak gösterildi. Biz, 30 kişi ile beraber partimizin başarısı için çalışmaya devam edeceğiz. Teşkilatlarımızla bütünleşerek buradaki coşkuyu sahaya yansıtarak bu seçimlerden zaferle çıkacağız. Bu yolda Mevla hepimizin yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve adaylar, ellerini havaya kaldırarak partilileri selamladılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL