logo

AÇIK YERLER KAPATILIYOR…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde KORONA Virüs sebebi ile alınan kararlar doğrultusunda kapatılan iş yerleri polis tarafından denetleniyor. Açık olan iş yelerinin ise kapatılması sağlanıyor.

Sağlık bakanlığının aldığı KORONA Virüs tedbirleri kapsamında Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece  00:00 itibariyle, Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan-düğün salonu, çalgılı-müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (alışveriş merkezi ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri” geçici bir süreliğine durdurulmuştu.

Alınan karar sonrasında gerek Ereğli Belediyesi gerekse de İlçe emniyet Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinden itibaren iş yerlerini denetledi. Birçok işyeri kapalı görülürken, açık olan iş yerlerinin de kapatılması sağlandı. Denetimlerin aralıksız olarak devam edeceği bildirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx