logo

6 EĞİTİM KURUMU KAPATILDI..

feto

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Fettullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 6 eğitim kurumu mühürlenerek kapatıldı.

Ereğli’ de Fettullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Milli Eğitim Bakanlığından gelen talimatla 6 eğitim kurumu mühürlendi. Öğle saatlerinde başlayan mühürleme işlemlerinde Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri, Mal Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele büro amirliği görevlileri ile İlçe Milli eğitim müdürlüğü görevliler,inden oluşan heyet, kurumlara giderek kapatma yazılarını gösterdi. Söz konusu kapatma belgelerinde “667 ve 670 Kanun Hükmünde kararname ile kapatılmıştır” yazarken, bazı eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerinde binadan çıkması istendi.

Binadan çıkarılan ve şaşkınlık yaşayan öğrenciler evlerinin yolunu tuttu. Binaların boşaltılması için kurum görevlilerine izin verildi.

FETÖ soruşturması kapsamında 220 öğrencisi olan Uğur Temel lisesi,Uğur Etüt eğitim merkezi, Uğur Kdz. Ereğli KPSS Kursu, ÜSEM Özel Öğretim Kursu, Adres Kişisel Gelişim Merkezi, Azim Çözüm Etüt Merkezinde öğrenim gören öğrencilerin Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurarak başka okullara kayıtlarının yapılacağı öğrenildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty