Genel Gündem Tüm Manşetler

5 MİLYON TONU AŞTI..!

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Grubunda yer alan Hatay’ın İskenderun İlçesi’ne kurulu İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (İsdemir) yaslı çelik üretiminde 5 milyon tonu geride bıraktığı bildirildi. Erdemir Kurumsal..

5 MİLYON TONU AŞTI..!

isdemir-den-turkiye-rekoru-ej7c5

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Grubunda yer alan Hatay’ın İskenderun İlçesi’ne kurulu İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (İsdemir) yaslı çelik üretiminde 5 milyon tonu geride bıraktığı bildirildi.
Erdemir Kurumsal İletişim’den yapılan yazılı açıklamaya göre, İsdemir sıvı çelik üretiminde ilk kez 5 milyon tonu aşıldığı belirtildi.
Yakaladığı üretim tonajı ile Türkiye rekoru kıran İsdemir’in ülke ekonomisine sağladığı katkılarını arttırarak sürdürdüğü ifade edilen açıklama ayrıca şunlar aktarıldı:
“Türkiye’nin en büyük ve tek entegre yassı çelik üreticisi Erdemir Grubu bünyesinde hizmet veren İsdemir, büyük bir başarıya imza atarak sıvı çelik üretiminde 5 milyon tonu geride bıraktı. Erdemir Grubu’nun elde ettiği bu başarı aynı zamanda bir Türkiye rekoru olarak kaydedildi.
Erdemir Grubu’nun 2020 için belirlediği ‘Dünya klasında şirket olma’ vizyonu çerçevesinde çalışmalarını sürdüren İsdemir, 2006 yılında başlattığı modernizasyon ve dönüşüm yatırımları çerçevesinde çalışmalarına ve başarılarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. 45 yıldır ülke sanayisinin lokomotifleri arasında yer alan ve Türkiye’nin uzun ve yassı ürün üreten tek tesisi olan İsdemir, yarattığı yüksek katma değer ile bölge ve ülke kalkınmasına öncülük etmeye devam ediyor. Ülkemiz çelik sektörünün gelişimi açısından hayati önem taşıyan yassı ürün üretim kapasitesinin artırılmasında önemli bir rol oynayan İsdemir’de ayrıca kütük, kangal, slab, sıcak rulo, levha ve pik demir üretiliyor.
Bu başarı ile ülkemiz çelik sektörünün gelişiminde önemli rol üstlenen İsdemir, yakaladığı 5 milyon tonluk sıvı çelik üretiminin haklı gururunu yaşıyor.
İsdemir müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda en son teknolojileri kullanarak takım ruhu ile üretimini sürdürürken yeni yatırım, maliyet, verimlilik ve zamanla planları ile dinamik bir süreci yönetmeye devam ediyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL