Gündem

4 kişilik aile sokakta kaldı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Kasımlı köyünde çıkan yangında Çevik ailesinin evi tamamen yandı. Sokakta kalan aileye komşuları sahip çıktı. Kasımlı Köyü İmzeli Mahallesi’nde oturan Mustafa Çevik’e ait ahşap evde nedeni..

4 kişilik aile sokakta kaldı

02184118176-640x360

Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Kasımlı köyünde çıkan yangında Çevik ailesinin evi tamamen yandı. Sokakta kalan aileye komşuları sahip çıktı.

Kasımlı Köyü İmzeli Mahallesi’nde oturan Mustafa Çevik’e ait ahşap evde nedeni belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Ahşap ev tamamen yandı. Sokakta kalan 4 kişilik aileye mahalleli sahip çıktı. Çocuğunun birisinin üniversitede, diğerinin ise lisede okuduğunu söyleyen Mustafa Çevik sadece evinin altında bulunan ineği kurtarabildiklerini söyledi.

Evin ahşap olduğunu, tamamen yandığını ifade eden Çevik, “Hiçbir şey alamadık. Alaplı’ya pazara inmiştik. Evin yanıyor diye bana haber verdiler. Geldik. Ev komple alevlenmişti. İtfaiye vardı. Hiçbir şey alamadık. Evde 1 ton fındığım da vardı. Bir üst baş kaldık. Evde kimse yoktu, tek tesellimiz o. Can kaybı yok. Köyden komşu da gelmiş. Ahırdan buzağıyı çıkarmış. Bir patpatım vardı. Onu çıkartabilmiş ancak. Yangın dipten başladığı için onları alabilmiş.” dedi. CİHAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL