Spor

32 TAKIM 500’E YAKIN SPORCU KATILDI

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından futbolcuların gelişimini sağlamak ve sporcuların kaynaşması amacıyla şölen havasında gerçekleştirilen ve Amatör Spor Kulüpleri tarafından düzenlenen U11 ve U12 futbol şenliği Fener Sahası’nda oynan müsabakalarla tamamlandı…

32 TAKIM 500’E YAKIN SPORCU KATILDI

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından futbolcuların gelişimini sağlamak ve sporcuların kaynaşması amacıyla şölen havasında gerçekleştirilen ve Amatör Spor Kulüpleri tarafından düzenlenen U11 ve U12 futbol şenliği Fener Sahası’nda oynan müsabakalarla tamamlandı.

32 TAKIM 500’E YAKIN SPORCU KATILDI

Baştan sona festival havası içinde geçen müsabakalara 32 takım ve yaklaşık 500 sporcu katıldı. Futbol şenliğinin son günündeki müsabakalara Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel, ASKF Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, TÜFAD Zonguldak Şube Başkanı Ahmet Birdal, İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış, TFF Ankara Bölge Antrenörü Muammer Birdal, Spor Saha Komiserleri Dernek Başkanı Bülent Tuna’nın yanı aileler de katılarak renk kattılar.

KUPALAR PROKOLDEN
Futbol şöleni sonrasında birinci ve ikinci olan takımlara protokol tarafından madalya ve kupaları takdim edildi. Turnuvayı şampiyon ve ikinci tamamlayan takımlardaki sporcular madalya ve kupalarını Vali Ahmet Çınar, Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel, İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış, ASKF Başkanı Kemel Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç’un elinden almanın mutluluğunu ve gururunu yaşadılar.

ÇINAR: “ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Vali Ahmet Çınar yaptığı açıklamasında “Çocuklarımıza, gençlerimize değer vermeliyiz. Onlara ne kadar değer verirsek geleceğimizde o kadar değerli olur. Buradaki çocuklarımız tam yetişme ve büyüme çağındalar. Spor çocukların kişisel gelişimleri açısından çok önemli. Bakanlığımızın bütün Türkiye’de güzel uygulamaları var. İmkanlar da artıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüze, Belediyelerimize, spor adamlarına şahsım ve şehir adına teşekkür ediyorum. Bu turnuvada yüzlerce çocuk yer aldı. Gelecek yıl bunları artırarak devam edeceğiz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz” dedi.

 İŞTE ŞAMPİYONLAR

U-11 A GRUBU: Ereğli Gençlik yıldız şampiyon, Zonguldak Sarayspor ikinci.

U-11 B GRUBU: Ereğli Demirspor şampiyon, Çaycuma Gençlerbirliği ikinci.

U-12 A GRUBU: Zonguldak Sarayspor şampiyon, Ereğli Belediyespor ikinci.

U-12 B GRUBU:  Çaycuma Gençlerbirliği şampiyon, Kozlu Taşkömürospor ikinci

Haber : Ender Yüksel

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL