Genel Gündem Tüm Manşetler

2020’DE PAZARA ÇIKIYOR

Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin prototipleri hazırlandı.  Otomobilin kamuflajlı görüntüsü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.   2020’DE PAZARA ÇIKIYOR   Işık, elektrikli olarak üretilen yerli otomobilin 30-40..

2020’DE PAZARA ÇIKIYOR
grft
Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin prototipleri hazırlandı. 
Otomobilin kamuflajlı görüntüsü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.
 
2020’DE PAZARA ÇIKIYOR
 
Işık, elektrikli olarak üretilen yerli otomobilin 30-40 araçlık ilk filo üretiminin, 2016 yılında yapılacağını açıkladı. Yerli otomobilin seri üretimle pazara çıkış tarihi ise 2020.
Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini de söyleyen Işık, şunları söyledi: Bir aksilik olmazsa, Türkiye’nin istikrar yönünde bir problemi olmazsa, projeyi programladığımız şekilde sürdürürsek inanıyoruz ki 2020 yılında artık insanlarımızın tercihine bir Türk markasını da sunmuş olacağız.
“Babayiğit ortaya çıktıktan sonra nerede üreteceğimize birlikte karar veririz, hatta onun tercihine bırakırız” diyen Işık, “Sonuçta bir kişi riski üstleniyorsa tercihi ona bırakmak gerek. Ama tüm Ar-Ge’nin Gebze’deki TÜBİTAK tesislerinde başladığını söylemek lazım” ifadelerini kullandı.
 
LANSMAN SEÇİM SONRASI 
 
Yerli otomobille ilgili çalışmaların tamamlanmasının ardından bakan Işık, Bakanlar Kurulu’na da bir sunum da yaptı. Yerli otomobil için en geç seçim sonrasında lansman yapılması da planlanıyor.
yerli-oto-13-10-15.jpg

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL