Genel Gündem Tüm Manşetler

YENİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KİM?

Bir önceki yazımda Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz için el altından çalışmalar (kulis) yapılıyor demiştim. Yıllardır Ereğli’nin ikili eğitimle devam ettiğini yeni gören sevgili meslektaşım Yasin Ören bir makale..

YENİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KİM?

Bir önceki yazımda Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz için el altından çalışmalar (kulis) yapılıyor demiştim.

Yıllardır Ereğli’nin ikili eğitimle devam ettiğini yeni gören sevgili meslektaşım Yasin Ören bir makale kaleme almış. Vermiş veriştirmiş.

Yok efendim neymiş Numan Korkmaz topu siyasilere atıyormuş. Ben Numan Beyin ünlü bir iş adamı olduğunu ve okullar yaptırabilecek bir servete sahip olduğunu unutmuştum! Siyasilere ne gerek var! Numan Bey her mahalleye okul yaptıracak bütçeye sahip!

Ereğli yıllardır tam gün eğitimde hizmet veriyordu. Numan Korkmaz müdür olunca ikili eğitime geçildi! Zaten Ereğli Lisesi’ni de Numan Bey kendi cebinden yaptırmayarak ayıp etti! Kendi makalende ‘kör gözüm’ demişsin. Sana katılıyorum. Beraber bir gün okulları gezelim. Ben neredeyse hafta bir kere liselere ve ilköğretimlere futbolcu bakmaya giderken her şeyi yerinde görüyorum. Yani oturduğum yerden birilerini Milli Eğitim Müdürü yapılması adına savaş vermek yerine olayı yerinde görüyor adeta olay yeri inceleme gibi tespit yapıyorum.

Bazı şeyleri yazınca kötü oluyorum demişsin. Doğruyu yazdığına inandığın sürece bırak kötü ol. İstersen 9 köyden kovul. Ama yeter ki doğrudan şaşma. Açık bir şekilde ağzındaki baklayı çıkartırsan bir dostun olarak mutlu olacağım. Milli Eğitim Müdürlüğüne kimi hazırlıyorsun? Sonuçta zatıalinize Numan Beyin Ereğlili olmasının rahatsızlık verdiğini düşünüyorum.

Yeni Alaplılı Ereğli Milli Eğitim Müdürümüzün adı ne? Düğmeye basılmış.

Sevgili dostum ve meslektaşım Yasin Bey.

Ereğli’de konuşulacak ve çözülmesi gereken onca şey varken, tek derdimiz Milli Eğitim Müdürünün kendisi mi?   

Makale: Kaan Kocaman

YORUMLAR (2)

  1. ereğlili diyorki:

    yıllardır oraya herkes işin ehlini değil adamını koydu numan bey halkında kabul gördüğü ereğlinin önemli eğitimcilerinden siyaseten oaradan alınacak olursa bunu yapan yada yapanlar ereğli düşmanıdır

  2. bilal diyorki:

    Bir insanın bir makama gelmesi ereğlili olması yada alaplılı olması kıstas ise yazık olsun size nedir bu yerli yabancı sancısı layık olan aranmaz sucu bucu denilirse burada hiç kimse hizmet beklemesin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL