logo

BELKİ ÖRNEK ALIRSINIZ

Merhabalar sevgili okurlarım.

Aslın köşe yazısı yazmayı çok seven birisiyim. Fakat bu yazarlık meselesini ben beste yapmaya veya şiir yazmaya benzetirim. İlham veren ise sizi bir şeyleri karalamaya iten konu ve bireylerin varlığıdır. Haliyle her zaman ilham kaynağı olacak konu ve konuklar olmuyor. İsterseniz meramıma geçelim.

Yerel medyadan da takip ettiğiniz üzere Karadeniz Ereğli’de Türkiye genelinde büyük bir yeri olan Bahçeşehir Okulları şubesi açılıyor.

Anlatılana ve projelerden görüldüğü üzere okul demek yetersiz kalır. Bir yaşam ve eğitim alanı oluşturuluyor demeliyiz.  Daveti üzerine basınla yapılan sabah kahvaltısında okul yetkilileri ile bir araya gelme fırsatımız oldu. Belki de tüm soruları kendim sordum diyebilirim. Sevgili meslektaşlarımın iyi niyetini göz önünde bulundurarak sorduğum tüm sorulara içtenlikle cevap aldım.

Okulun Kurucusu Oğuz Karahan’a ‘neden Ereğli’ye bu okulu yaptınız’ dedim. Yani aslına sormakta ki amacım o kadar büyük İl ve İlçeler varken neden Ereğli demek istedim. Verdiği cevap ile beni kendisine hayran bıraktı.

Biz burada büyüdük, burada yaşıyoruz. Kendi çocuklarım dahi bu okulda okusun. Ereğli halkı bu okuldan faydalansın. Her şeyden önce yaşadığım yere yatırım yapmak istedim’ dedi.

Belki her gazeteciden duymayacağınız sözleri okuyacaksınız. Beni mest etti. Resmen toplantı esnasında ayağa kalkıp alkışlamak istedim. Bahsettiğimiz yatırım ise arsası hariç 23 milyon TL. Ereğli’de kazanıp başka yerlere yatırım yapanlar bu yazımı çerçeveletip duvarınıza asın. Soranlara da bu bizim ayıbımızın ve utancımızın belgesi deyin.

Okulun eğitimi ya da şartları öyle olur, böyle olur. Mesele o yatırımın buraya yapılması için verilen uğraş ve emektir. Asıl mesele bölgemize böylesine güzide bir okulu kazandırmak ve yöre halkına istihdam sağlamaktır. Üstelik okulun hiçbir ortağı yok. Öz sermaye ile yapılıyor.

Size okulu anlatmayacağım. Zaten tamamlandığında bölgeye kazandırıldığı için emeği geçenleri her gün kutlayacağız.

Ben Oğuz Beyi yürekten kutluyorum. Yaşadığı ve havasını soluduğu yeri düşünen sevgili Oğuz Beyi inşallah Erdemir ya da şehrin (halk diliyle) para babaları belki örnek alırlar. 23 milyonluk okul yapmalarını bekleyen yok. Bir yaraya merhem olmalarını bekleyense çok.    

Esen kalın…

Makale:  Kaan KOCAMAN

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri