logo

ZOR ANLAR YAŞATTI…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları düzenlendi. Yarışmada davet misafir denize atlarken yüzücülere zor anlar yaşattı.

Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışlarında Aralarında Eski Dışişleri Bakanlarından Kürşad Tüzmen’in de bulunduğu bay-bayan toplamda 350 lisanslı sporcu, 1500- ve 3000 metre mesafede yüzdüler. Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışlarında sahibinin denize atlamasının ardından bir süre kararsız kalan Golden Retriever cinsi köpek denize atlayarak yüzmeye başladı. Denizde yüzerek sahibin arayan köpek yorulduğu esnada yarışlara katılan Mustafa Kemal Seyit’in üzerine çıktı. Mustafa Kemal Seyit o anları; “Ben sonradan fark ettim çizince canım yandı. Ne var diye baktım. Bayan geldi kulaç attı. Sırtım çizildi zannettim. Bir döndüm baktım. Öpüştük.” Diyerek anlattı. Uzun süre yarışmacılar arasında yüzen köpek jetski’ye alınarak kıyıya çıkarıldı.

Yüzme Yarışı gibi etkinliklerin hem iç hem de dış turizme katkı sağladığını belirten Eski Dışişleri Bakanlarından Kürşad Tüzmen; “Güzel bir yarış yaptık.  Ayrıca daha Ereğli’yi hayatında ilk defa gören insanlar topluluğu var burada. Bunun için hem iç turizmi hem dış turizmi de çok iyi katkısı var. Yüzme sporcusu yetiştirmeye ve Türkiye’nin inşallah olimpiyat şampiyonlarını temellerini atmaya ancak böyle hareketler yardımcı olur.” Dedi.

Yarışma sonunda 250 sporcuya katılım madalyaları verilirken, bin 500 ve 3 bin metrede dereceye girenler yaşlarına göre 13 ayrı kategoride ödüllendirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx