logo

ZONGULDAK’TA HER YERDE ‘DENİZ’ VAR

CHP Zonguldak 2.Sıra Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz bugün Merkez İlçede Seçim çalışmalarını sürdürdü.

İlk olarak Merkez Atölye’de emekçilere ziyarette bulunan genç aday, işçilerin sorunlarını dinledi, notlar aldı.  Eşit işe eşit ücret ilkemizi sözde değil eylemde hayata geçireceğiz.. 

Emekçilere konuşma yapan Yavuzyılmaz “Asıl ziyaretlerimiz seçim sonrasında olacak,  hep beraber, bilimsel bir alt yapıda, ortak akılla sorunlarımıza analitik çözümler üreteceğiz. Eşit işe eşit ücret ilkemizi sözde değil, eylemde hayata geçireceğiz diyerek sözlerini sürdürdü. Yavuzyılmaz ayrıca atölyede üretilen ürünler hakkında da uzunca bilgi aldı ve  AR-GE nin öneminin altını çizdi.  Yavuzyılmaz programına Dünya Çevre Günü etkinliği ile devam etti, 

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KATILIM ETKİNLİĞİ..

Deniz Yavuzyılmaz Tema Vakfının öncülüğünde gerçekleşen Dünya Çevre Günü Etkinliğine katılarak birde konuşma yaptı.  Her şeyden önce çevreye olan bakış açımız değişmeli..  Sözlerime başlarken öncelikle TEMA vakfına bu etkinliği düzenlediği için teşekkür ediyorum. Bizler siyasetin içersinde ki genç insanlar olarak doğaya ve çevreye bakışımız, hayvanlara bakışımız bambaşka. Geçtiğimiz seçim süreçlerinde, düğünlere giderken evlenen çiftlerimize Çam Fıstığı fidanı hediye ediyorduk, böylelikle 2.000 çam fidanı dikmiştik.  Seçim sonunda da seçim brandaları ile sokak hayvanlarına yuva ve barınaklar yapmıştık.  Herşeyden önce çevreye olan bakış açımızın değişmesi gerektiğine inanıyorum. Özellikle endüstriyel toplumlarda yaklaşım bizden farklı. Diyelim ki siz bu toplumlarda yere bir çöp atsanız hemen size ikazda bulunulur derler ki “ sen sokağa  birşey atamazsın, sen burayı kendi evin mi sandın ? Ülkemizde ise kendi evimizde yere birşey atıldığında, birşey düştüğünde,   “aman ne yapıyorsun sen burayı sokak mı zannettin” diyerek ikaz ederiz..Dolayısıyla bu anlayışı değiştirmeliyiz. Sadece insanların değil tüm canlıların sesi olmak sorumluluğundayız..  Ben CHP’ nin bir milletvekili adayı olarak sadece insanların değil bizler gibi doğanın parçası olan bitkilerin, hayvanların , tüm canlıların vekili olmak, onlarında Sesini duymak, duyurmak ve temsil etmek sorumluluğunda  olduğumu biliyorum . Bu etkinlik için Hepinizi tebrik ve  teşekkür ediyorum, sonuna kadar yanınızdayız.  Diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty