logo

YEDİ KOCALI HÜRMÜZ…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde sahnelenen “Yedi Kocalı Hürmüz” Tiyatro oyunu, kalabalık davetli tarafından izlendi.

İlçedeki Rotary Kulübü’nün eğitime destek amacıyla organize ettiği tiyatro oyunu, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde tiyatro severlerle buluştu.

Ereğlili genç oyuncu Beyza Şener’in “Hürmüz’ü canlandırdığı, genç oyunculardan kurulu kadronun “başarıyla” sahnelediği oyun, izleyenlerde uzun süre alkış aldı.

Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü Dönem Başkanı Eray İlhan, yaptığı açıklamada, etkinliklerine gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını belirterek, şöyle dedi:

“Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü olarak bu yılki etkinliklerimiz arasında yer alan bir tiyatro oyunu getirmeyi planlıyorduk. Hangi oyunu getireceğimizi düşünürken, amacını anlattığımız Yedi kocalı Hürmüz tiyatrosunda yer alan kadro ilçemize gönüllü olarak gelmeyi kabul etti. Bu tiyatrodan elde edeceğimiz gelir ile İlçe Milli eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Bilim ve Sanat Merkezinin bir sınıfını yaptıracağız. Ayrıca ilçemize bağlı köylerimizdeki bir okulda da Atatürk Köşesi ve kütüphane yaptırmak istiyoruz. Projemize, herhangi bir ücret talep etmeden gelen ekibe, projemize destek veren özellikle Sayın Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu’na, sayın Karadeniz Bölge Komutanımız Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu’na, tüm kulüp üyelerimize, katılım sağlayan dostlara çok teşekkür ediyorum. Şu anda salonda 450 davetli var, bu bizim için bir gururdur. Ereğli’ye tiyatro getirip bu kadar seyirciye oynatmak çok güzel bir duygu.”

Ereğlili genç tiyatrocu Şener de, oyunun sonundaki selamlama sırasında seyirciye yaptığı konuşmada, Ereğli’de olmaktan büyük gurur duyduğunu belirterek, “burada bulunan Sayın Kaymakamımıza, Bölge komutanımıza, Rotary Kulübü’ne çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kulüp Başkanı İlhan ile eşi Betigül İlhan, Şener’e çiçek takdim ettiği programın ardından, hatıra fotoğrafları çektirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx