logo

VATANDAŞTAN UYSAL’A BÜYÜK İLGİ…

Pazar günü Kepez Pazarı ve Sosyete Pazarı’nı gezen, Zonguldak Maden Şehit Aileleri Derneği’nce düzenlenen organizasyona katıldıktan sonra Spor Parkı’nda halkla buluşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal, “Bizim inancımızda ahret gününde hesaba çekilmek vardır. Ancak ben hesaba çekilmeden hesap verebilen bir kardeşinizim.”dedi.

Uzun Mehmet Mahallesi Abalı Sokak’ta davul-zurna eşliğinde gençlerin yaktığı meşalelerle ile karşılanan Başkan Uysal burada yaptığı konuşmada, “Belediyeyi 5 yıl önce 35 milyon TL’nin üzerinde borçla devredenler, bugün belediye üzerinden  enkaz edebiyatı yapıyor.” dedi. Uysal, “ Buradan söylüyorum bu kadar hizmet yaptım, borçları da  ödedim, 2014’de belediyeyi devraldığımda bütçenin yüzde 50’si borçtu. Bugün ki borç bütçenin altı da biri. Bu kadar yalan söylenmez  “ ifadelerine yer verdi,

Belediye çalışanlarının maaşları üzerinden de algı yaratmaya çalışıldığını ifade eden Uysal, “Göreve geldiğimde belediye çalışanlarının maaşı 2.200 TL olacak diyenler, dünyadan bir haber. 2014 de belediye çalışanı 830 TL maaş alıyordu. Maaş yol, yemek, sosyal yardımlarla 1.150 TL ‘ye geliyordu. Asgari ücret tartışmaları varken işçimizin maaşı 2.100 TL oldu, o dönem hiçbir belediye bu artışı yapmadı. Belediyede bugün en düşük maaş 2.475 TL, yüzdeliklerle birlikte ortalama 2.700 TL. Belediye çalışanı üzerinden siyaset yapmayı bırakın. Ben işçimin hakkını kimseye yedirmem.”dedi.

”Başkan Uysal, Pazar yerinde doğup büyüdüğünü söyleyen ancak 20 yıl pazaryerine çivi dahi çakmayanlar bugün yine konuşuyorlar.” ifadelerini kullandığı konuşmasında, “Mahallelere kreş açacağım diyorsun, sen bebek emzirme odası açmadın. Pazar yerine mescidi de, bebek emzirme yerini de, çatı ve zemin değişimini de ben yaptım. Pazar yerinde iki bağ marul satan, sattığından kazandığı parayı pazar yerinde tuvalete veriyordu, önce yenisini yaptım, sonra tuvaleti bedava yaptım.”şeklinde konuştu.

Uysal, birileri de çıkmış “Zaten bizden değildi” diyor. Ben kimim, ben bu memleketin evladı değimliyim. Kent Meydanı Projesi ile ilgili olarak da, “Orada rantı düşünüyorlar Oynanmak istenen oyunları görüyorum. Bu oyunu bozacağız.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo yeni giriş