logo

11 Mayıs 2021

TFF’den son dakika açıklaması…

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gece yarısı açıklaması geldi.

TFF Başkan Vekili ve Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez liglerin oynanacağı tarihi açıkladı.

Yapılan açıklamada liglerin 1 Haziran itibari ile oynatılacağı ve lige katılmanın zorunlu olmadığını belirtti.

Lige katılma hakkını kullanmayan takımlar ise 2021-2022 futbol sezonunda lige kaldıkları Bal Liginden devam edebilecekler.

Federasyondan yazılı olarak yapılan açıklama şöyle;

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları yeni bir statü ve yeni bir gruplandırma ile Haziran ayının 1.haftasında başlatılacak

Öncelikle BAL’a katılma hakkı olan 266 kulübe lig’e katılıp katılmayacakları yazılı olarak sorulacak, bu sezon katılmayacağını belirten kulüplerin BAL’a katılım hakkı saklı tutulup 2021-2022 sezonuna katılabileceklerdir.

Bu sezon sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak BAL’a katılacağını belirten kulüpler yeni bir gruplandırma ve yeni bir statü ile BAL’a katılabileceklerdir.

Ek’de TFF tarafından BAL kulüplerine gönderilecek yazı ve yazı ekinde katılıp katılmayacağını belirten dilekçe örnekleri vardır. Resmi olarak 11 Mayıs 2021 tarihinde (yarın) kulüplere tebliğ edilecek yazı ekindeki katılıp katılmama dilekçelerini kulüplerimiz en geç 21 Mayıs 2021 tarihi mesai bitimine kadar mutlaka TFF’ye bildireceklerdir.”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.