logo

SULARININ İŞ YERLERİNE GİRİŞ ANI KAMERALARDA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşanan sel felaketinde suların çekilmesinin ardından sel suları yerini çamur balçığa bıraktı. İş ve evlerde maddi hasar oluşurken, sel felaketinde yaralanan 3 kişi itfaiye ekiplerince devlet hastanesine kaldırıldı.

Ereğli’ de sabah saatlerinde etkili olan Sağanak yağış sonrası Kabasakal deresinin taşması ile birlikte yaşanan sel felaketinin ardından suların çekilmesi ile birlikte esnaf ve ev sakinleri çamur temizleme çalışmasına başladı. Solak köyü Yol ayrımı, Göçmenler mahallesi, Kavaklık mahallesi ve sanayi sitesinde etkili olan sel felaketi sonrasında temizlik yapmaya başlayan esnaflar zararlarının çok büyük olduğunu, elektronik eşyalarının ve diğer malzemelerin kullanılmayacak durumda olduğunu ifade ettiler. Bazı esnaflar ise su basan dükkânlarının alt katında şişirdikleri botlarla malzemelerini kurtarmaya çalıştı. Cep telefonu ile kaydedilen görüntülerde ise sel sularının meydana getirdiği heyelan an ve an kaydedildi.

Gülüç beldesinde de bazı iş yerleri ise su altında kaldı. Gülüç Belediye başkanı Gökhan Demirtaş ve belediye görevlileri, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ile birlikte beldede gezerek hasar tespit çalışmasına başladı.

Ereğli’ de sabah saatlerinde yapılan kurtarma çalışmasında hafif şekilde yaralanan 3 kişi ekipler tarafından Devlet hastanesine götürüldü.

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak açıklamada bulunan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ekiplerin aralıksız olarak çalışmaya devam ettiğini, sel sularının çekildiğini ancak suların çekilmesinin ardından mil ve çamur kaldığını, bununla ilgili de esnafların çalışma başlattığını kaydetti.

SEL SULARININ İŞ YERLERİNE GİRİŞ ANI KAMERALARDA

Diğer yandan sel sularının iş yerine giriş anı güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde suların girmeye başladığı sel sularının iş yerini kısa sürede doldurduğu görülüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty