logo

ŞENLİKLER SÜRECEK

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Trabzonlular Derneği tarafından Bozahane mevkiinde ‘Yöresel Lezzetler’ şöleni gerçekleştirildi.

Ereğli Trabzonlular Derneği yönetimi tarafından 3 Mart 12 mart tarihleri arasında düzenlenen Yöresel lezzetler şöleni halkın yoğun ilgisini çekiyor. 3 Mart tarihinde açılışı gerçekleştirilen farklı illerin farklı lezzetlerinin sunulduğu şenlikte kemençe ve horon da eksik olmazken, Trabzonlular derneği başkanı Tevfik Yıldız, amaçlarının farklı illerin farklı lezzetlerini Ereğli halkına sunmak olduğunu söyledi. Yıldız konuşmasında “Buradaki amacımız, bir kaç yıldır insanlarımız Ereğli’ de sosyal manada böyle eksiklikler yaşadıklarını gördüğümüzden hem yöresel kültür derneklerine ait yöresel yiyecek ve malzemelerin satışını yapalım dedik. Memleketin diğer illeri ve ilçelerinden insanları burada buluşturalım dedik. Hem de dostlarımızı insanlarımızı bir araya getirelim dedik. Erzurum’dan Cağ kebabını, Trabzon’dan yöresel lezzetler standını getirdik.  Bir çok ilden değişik ürünler getirdik. Burada ki amacımız kendimizi ötekileştirmek değildir. Ben Trabzon doğumluyum. Ama 40 yıldır Ereğli’deyim. Ereğli’ de ekmek yiyorum. Ereğli’ de çocuklarım doğdu. En sağlam Ereğlili benim.  Bize desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

EREĞLİ’ DE 25 BİN TRABZONLU VATANDAŞ YAŞIYOR

Dernek başkanı Tevfik Yıldız ayrıca Ereğli’ de yaklaşık 25 bin Trabzonlu vatandaşın yaşadığını söylediği konuşmasında “Etkinliğimiz 3 Mart itibari ile başladı. 12 Mart Pazar günü sona erecek. Ereğli’ de kayıtlı olarak 8 binin üzerinde yaşayan Trabzonlu var. Burada yaşayan ancak ikinci adresi olarak Trabzon’u gösterenlerle birlikte yaklaşık 25 bin Trabzonlu Ereğli’ de yaşıyor” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx