logo

Posbıyık “babamın oğlu olsa dahi tutmam…”

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde ücretsiz izine çıkartılmak suretiyle belediyeden işçi çıkartılmasına tepki gösteren AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, ‘İşten çıkarmaya, haksızlığa ve hukuksuzluğa son verin’ demişti.

Bunun üzerine Başkan Halil Posbıyık çıkartılacak işçilerin gerekçelerini şu sözlerle ifade etti;

Ben vicdanlı adamım, hiç kimsenin ekmeğiyle oynamam. Seçimlerde de söyledim, ben vicdanlı adamım diye. Kimsenin ekmeğiyle oynamak aklıma dahi gelmez. Yani benim simdi 835 geçici işçim var. Bunların yüzde 70’i başka partilerden. Asla parti farkı gözetmiyorum. Aslanlar gibi benimle beraber çalışıyorlar. Hepsine de sevgilerimi gönderiyorum. Bana oy vermesi, vermemesi, aleyhime çalışması da beni ilgilendirmiyor, böyle bir şeye girmem.

Ama Kdz. Ereğli Belediyesi’nin patronu Ereğli’de yaşayan insanlardır. Onlar bizim patronumuzdur. Ben işçilerin parasını, memurlarımızın parasını, benim maaşımı, Ereğli’de yaşayan insanların verdiği vergilerden karşılıyorum.

Belediye çalışanları çöpçüsünden taa yukarıdakine kadar başkan yardımcısına, başkana kadar Ereğli halkına saygılı davranmak zorundadır. Bu belediyede çalışanlar nezaketle davranacaklar. Emeklerini, alın terlerini 8 saat dökecekler, onlara patronlarının Ereğli halkının verdiği vergilerden verilen maaşı hak edecekler. Öyle kaytarmak falan yok.

Vicdanlıyım ama kaytaran adamı, patronuna ihanet eden adamı bir dakika dahi işyerinde babamın oğlu olsa dahi tutmam. Hadi buyurun bakalım bir tanesi temizlik işçilerinden uyuşturucudan yakalandı, şimdi hapiste, daha yeni oldu hadise. Ben bu adamı belediyede mi tutacağım. 3 çocuklu temizlik işçisine ikramiyesiyle giydirilmiş maaşıyla 5 bin 500 lira veriyorum ben.

Dışarıda işsizlikten kıvranıyor herkes. Gelecek belediyede kaytaracak, uyuşturucu satacak, hala takip ediyorum. İçlerinde para satan, tefecilik yapan var. Ben yerimde otururum ama benim personelimin herkesin ne yaptığını adım adım takip ederim. Bana isteyen vicdansız desin, isteyen ekmek düşmanı desin, ne derse desin Ereğli halkının ödediği vergilerle maaş alan işçiler eğer yatıyorsa gereğini yaparım. Geçen gün 5 personeli görev sırasında dışarıda yatarken gördüm.

Soruşturma başlattık, bırakmam. Hiç gözünün yaşına bakmam, bırakmam. Herkes emeğinin karşılığını alıyor fazlasıyla bütün belediyelerden daha yüksek maaş veriyorum, öyle yatmak, kaytarmak falan yokUyuşturucu satmak, tefecilik yapmak yok. Simdi icraya düşenlere de soruşturma açıyorum. Yeni toplu sözleşmeye koydurdum. Çoluğuna, çocuğuna eve para götürmüyor, kumar oynuyor, karısı geliyor ağlıyor para getirmiyor diye. Bana ne derseniz deyin hiç umurumda değil. Bunu da açıklamak istedim.’

 

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx