logo

15 Kasım 2016

NELER KONUŞULUYOR NELER !

arifiye-kulis

Gerçek Ereğli Gazetesi olarak spor gündemini belirlemeye devam ediyoruz. Futbolda son yaşanan kulisler ve önümüzdeki süreçte yaşaması muhtemel olan birçok konuyu siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan ihtimallere geçelim.

İsmail Yalçın Neden İstifa Etti ?

Kdz Ereğli Belediyespor Antrenörü İsmail Yalçın yakın çevresine istifası ile ilgili olarak ‘benim istifam istenmedi. Ben kendim bu kararı aldım. Baktığınız zaman puan kayıpları gerekçe gösterilebilir. Ama bu durum düzeltilebilecek bir şeydir. Ama öyle bir şey var ki akla zarar. Ereğli Belediyesi’nde işe bile gitmeden maaş alan 1-2 mütehait personelin sözü ile idmanda bazı yöneticilerin o kişilerin koluna girerek adeta gövde gösterisi yapmak da neyin nesi?  Üstelik bunu Belediyespor’un yöneticisi yapıyor. İdmanıma gelip oyuncularımın önünde bana ne mesajı vermeye kalkıyor? Böyle bir ortamda çalışılır mı? Bu takım zaten kazanmaya başlayacaktı. Hoş Ercan’ın elinde sihirli değnek yok. Bugün olmasa yarın bu takım kazanacaktı. Belediyespor 1-2 tane mütehait personelin güdümünde olamaz’ dediği iddia ediliyor.

Yalçın Geri Mi Dönüyor?

Gündemin bir diğer bombası ise görevinden istifa eden İsmail Yalçın’ın önümüzdeki süreçte göreve yeniden gelerek takımda köklü bir değişiklik yapacağı söylentileri ayyuka çıktı. Malzemecisinden mutfakçısına kadar tüm personeli değiştirerek yoluna sıfır kilometre bir anlayış ile devam edeceği iddialar arasında yer alıyor.

Ercan Yaman İle Ne Kadar Devam Edilecek?

İsmail Yalçın’ın istifasının ardından Yardımcı Antrenör Ercan Yaman’ın göreve getirilmesi ile 3’te 3 yapan Ereğli Belediyespor’un teknik patronluk koltuğunda Yaman’ın ne kadar oturacağı ise spor kamuoyunca merak konusu oldu. Ereğli Belediyespor Yönetim Kurulu sezon sonuna kadar aksilik olmaz ise Ercan Yaman ile yola devam etmesine kesin gözü ile bakılıyor. Ancak düşme potasına yakınlık söz konusu olduğu takdirde bir değişimin yapılabileceği de olasılıklar arasında yer alıyor.

Çaylıoğlu Kepezspor’da Hoca Krizi…

Deplasmanlı Süper Amatör Lig’in Ereğli Temsilcisi Çaylıoğlu Kepezspor’un Antrenörü Muhsin Aydın’ın başarı grafiğinden rahatsızlık duyan yönetim kurulu üyelerinden bazıları başkan Zafer Yalman’a çeşitli telkinlerde bulunuyor. Takım ile çok yakından ilgilenen bir yöneticinin de ‘Muhsin hoca ile play of bile oynayamayacağız. Daha neyi bekliyorsunuz? Sertan hocaya takımı versenize’ diyerek sitemde bulunduğu iddiaları ise kulaktan kulağa dolaşıyor. Takımda bazı sakatlıkların nüksetmesi ise Antrenör Muhsin Aydın’ın işini zorlaştırıyor. Ancak Yönetim Kurulu’nun Muhsin Aydın ile birlikteliklerinin uzun soluklu olmayacağı kanısı kamuoyunda hakim olmuş durumdadır.

Akınspor Ligden Çekilecek mi?

Mütevazi bütçesi ile ligde tutunmaya çalışan Akınspor hakem hatalarından çok puan kaybettiği tezini savunuyor. Takımın Antrenörü Zafer Men ise yine gazetemize yaptığı açıklamasında ‘hakem hatalarından puan kaybımız sürerse ligden çekiliriz’ demişti. Şimdi ise gözler son 3 maçta hakemlerin Akınspor’a karşı izleyeceği tutumda… Ancak Akınspor’un ligden çekilme olasılığının yüksekliği ön plana çıkıyor.

Alaplı Sıkıntı İçinde…

Deplasmanlı Süper Amatör Ligin ikincisi Alaplı Belediyespor’un aldığı sonuçlar bir yana dursun, takımda gruplaşma adı altında bazı sıkıntıların baş gösterdiği iddia ediliyor. Bazı oyuncuların aşırı ‘bencilik’ hissiyatı nedeni ile takımın diğer oyuncularının bu durumdan duyduğu rahatsızlığı Antrenör Gökmen Başoğlu’na ilettiği söyleniyor. Başoğlu’nun ise ‘çok kafamı bozmayın. İstiyorsanız ben istifa ederim. Kaç yıldır bu takıma hizmet ediyorum. Hep benim dediğim mi oldu sanıyorsunuz? İstediğim oyuncu alınmadı istemediğim alındığı da oldu. Ama ben elimde olanla en iyi başarıyı yakalamaya çalıştım. Herkes herkesi sevecek diye bir kanun yok. Topunuzu oynayın’ dediği iddialar arasında yer alıyor.

Bayatspor’un Hedefi Ne?

Süper Amatör Ligin yeni ekiplerinden Bayatspor ligde kalsak bunu şampiyonluk kabul ederiz diyor. Çıktıkları sezonda ligde kaldıkları takdirde kendilerini başarılı kabul edecek olan Bayatspor yöneticileri ve teknik heyeti seneye şampiyonluk adaylığından söz edebiliriz mesajı ile önümüzdeki senenin mali tablosundan haberdar ediyor.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo giriş