logo

MUHASEBECİLER ÇELENK BIRAKTI

1-7 Mart tarihleri arasında  kutlanan Muhasebeciler Haftası nedeniyle Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Ereğli Şube Başkanı Sami Yavuz’un konuşmasıyla devam etti.

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Ereğli Şube Başkanı Sami Yavuz,  Bizler bugün muhasebe camiası olarak mesleki sorumlulukların ve sosyal sorumlulukların bilincinde, ekonominin gidişatına , toplumumuzun sorunlarına, ülkemizin gidişatına, temel sorunlara duyarlı birer meslek mensubu olarak ve Atatürk ilkelerine bağlı olarak mesleki faaliyetimizi sürdürmekte olduklarını vurguladı. Yavuz ayrıca, “Ülkemizin kalkınmasının temelini bildiğiniz gibi ekonomik kalkınma oluşturur. Ülkemiz için sürdürülebilir bir kalkınma için ekonomik faaliyetlerin kayıt altına alınmasına devlet bütçesi açısından, kamu hizmetlerinin yerine getirilmesi açısından muhasebe ve mali müşavirlik mesleği bu gün daha büyük önem arz etmektedir. Bizler ekonomik faaliyetleri kayıt altına alan, denetimini yapan, şeffaf ve açık şekilde kamu oyuna sunan meslek mensuplarıyız. Kamu oyunda mesleğimize gereken önemin verilmemesi biz muhasebecileri üzmektedir. Her geçen gün muhasebecilerin iş yükü artmaktadır. Muhasebecilik mesleğinin dünya standartlarına çıkarılması için odalarımıza büyük görevler düşmektedir.

 Bu sebeple 1- 7 Mart tarihleri arasında kutladığımız muhasebe haftasının tüm meslek mensuplarına hayırlı olmasını diliyorum.

Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, muhasebeciler haftalarını da kutluyorum” dedi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş