logo

MHP’LİLER DEMİRTÜRK’Ü İSTİYOR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi’nde kaynayan kazan partiye yakın isimleri harekete geçirdi. Partide son yıllarda yaşanan küslüklerin ve dağılmanın ortak isimle toplanacağı konusunda fikir birliğine varıldığı ve bu ismin de camianın içinde uzun yıllardır görev alan, yapıcı ve partiyi bilen Rahman Demirtürk olduğu ifade edildi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) son yıllarda yaşanan dağılma ve küslüklerin artması, kongre sürecinde partilileri endişelendiriyor. Partiye yakın isimlerin yönetimden ve partiden uzaklaşması bir ağabey arayışını zorunlu hale getirdi. Yıllarını Milliyetçi Hareket Partisine vermiş önemli isimlerin başında gelen, partinin milletvekili adayı olmuş, birçok alanda görev almış Semih Çolak başta olmak üzere birçok ismin delege bile yapılmaması üzerine partide ki dağılmanın önüne geçilmesi, küslüklerin giderilmesi için tabanda fikir birliğine gidildiği belirtildi.

ORTAK AKILIN BİRLEŞTİĞİ İSİM RAHMAN DEMİRTÜRK

Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Talat Şeker’in önümüzdeki ay yapılması planlanan kongrede yeniden aday olacağı öğrenildi. Şeker’ e yakın isimler ise kendisine partide ki görevini bırakmasını, partinin yeni bir isim ve güçlü kadro ile yola devam etmesi, yeni gelecek olan ismin birleştirici isim olması gerektiği konusunda uyarılar yaptı. Ancak Talat Şeker’in bu duruma sıcak bakmadığı ve adaylık konusunda ısrarcı olduğu öğrenildi.

7 ODAYI ZONGULDAK VE ANKARA’ DA TEMSİL EDİYOR, PARTİSİ İÇİN BU GÖREVİNDEN VAZGEÇECEK

Geçtiğimiz dönemlerde MHP ilçe başkanlığına adaylığı söz konusu olan ancak Talat Şeker’in başkanlığı için adaylıktan çekilen Rahman Demirtürk, bugün ilçede ki 7 odanın temsilcisi olarak Zonguldak’ta görev alıyor. Demirtürk’ün zor olsa da kendisine verilen görevi Milliyetçi Hareket Partisi için bırakmaya hazır olduğu da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

İL BAŞKANLIĞINDA TOPLANTI YAPILDI

Diğer yandan Mevcut başkan Talat Şeker’in daha önceki kongrelerde iki dönem başkanlık yapacağı ve daha sonra başkanlığı bırakacağı konusunda söylemlerde bulunmuştu. Şeker bu sözünü yerine getiremezken, parti tabanının ağabey olarak kabul ettiği Rahman Demirtürk’ün bugün itibari ile İl Başkanı Hamdi Ayan ile bir araya gelerek, durum değerlendirmesi yaparak başkanlık için kendisinin mutlaka aday olacağı söylediği öğrenildi. Demirtürk’ün her iki tarafın ortak belirleyeceği isim üzerinde anlaşma ve uzlaşma sağladığı takdirde başkanlık adaylığından çekilebileceğini söylediği öğrenildi.

İL BAŞKANI YARIN EREĞLİ’DE…

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı’nda yapılan toplantının ardından İl Başkanı Hamdi Ayan’ın 28 Mart 2017 Salı günü Ereğli’ ye gelerek istişare toplantısı yapacağı ve hem Talat Şeker hem de Rahman Demirtürk ile görüşeceği bilgisi alındı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde ki gelişmeleri ilerleyen günlerde sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş