logo

MHP TÜRK METAL SENDİKASI’NI ZİYARET ETTİ..

mhp-3

MHP’DEN OYPA VE HEMA VURGUSU..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker ve Yönetim Kurulu Üyeleri, yeni yönetimi tanıtma ve Ereğli gündemine dair parti politikalarını anlatmak için çıktıkları ziyaretlerini sürdürüyor. MHP Heyeti, bu çerçevede Türk Metal Sendikası’na da ziyarette bulundu.

MHP Heyeti adına İlçe Başkanı Talat Şeker, Türk Metal Sendikası ziyaretinde; parti olarak ERDEMİR ile toplu sözleşme görüşmelerini sürdüren yetkili sendika olan Türk Metal Sendikası yönetimine destek açıklamasında bulundu.

ŞEKER: ERDEMİR İŞÇİSİNE DE OYPA İŞÇİSİNE DE HEMA İŞÇİSİNE DE SAHİP ÇIKALIM..

Türk Metal Sendikası KDZ. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan tarafından karşılanan MHP Heyeti adına İlçe Başkanı Talat Şeker, şunları söyledi:

“Girmiş olduğunuz hak mücadelesinde MHP olarak Türk Metal Sendikası’nın, işçi arkadaşlarımızın sonuna kadar yanındayız. Türk Metal Sendikası sadece Erdemir İşçisi’nin hakkını, hukukunu aramanın ötesinde Ereğli’mizin sosyo ekonomik, sosyo politik çok önemli bir gücü durumuna gelmiştir. Türk Metal ‘in etkisi Erdemir işçisini aşmış, şehrin tüm sosyal alanını etkilemektedir. Biz, Türk Metal Sendikası’ndan, bu haklı mücadelesinin devamı, Erdemir işçisinin Avrupa ülkelerinde ağır sanayide çalışan işçilerin haklarına kavuşmasını, kurumsal olarak sorunlarının giderilmesini, ERDEMİR içinde taşeron işçilerinin, OYPA işçilerinin ve ERDEMİR dışında sorunları olan HEMA işçilerinin de aynı haklara kavuşmasında sendikamızın öncülük yapmasını toplumsal bir talep olarak iletmek isterim.”

ERCAN: İYİ OLACAK İNŞALLAH

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan’ da yeni MHP İlçe Yönetimine başarı dileyerek “Sadece Ereğli’mizde değil, bölgemizde de MHP’nin siyasi anlamda yeniden bir oluşum, yeni bir yapılanma, yeniden siyasete yön vermesini arzu ediyoruz. Toplu sözleşmede olumlu bir hava yakaladık. Sadece üyelerimizden değil, tüm esnafımızdan, siyasetçilerimizden, sivil toplum kuruluşlarımızdan da. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi olacak inşallah. Bu süreç diğerlerinden farklı gelişti. Daha önce imzaladığımız toplu sözleşme üç yıllıktı, bu seferki iki yıllık ama bu kez de işveren üç yıllık istiyor” dedi.

Ziyarette MHP Heyeti’nin tam kadro katıldığı ziyarette Türk Metal Sendikası Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve İşçi Temsilcileri de hazır bulundu.mhp

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo giriş