logo

KAYMAKAMLIK AÇIKLAMA YAPTI…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yılan hikâyesine dönen Erdemir Plajı ile ilgili yeni gelişmelerin olduğu bildirildi. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları tarafından plajın Milli Emlak Müdürlüğüne geri verildiği, Ereğli Kaymakamlığı tarafından kısa süre içerisinde tahsisinin yapılarak hizmete açılacağı öğrenildi.

Ereğli’ de sezon başından bu yana hizmete kapalı olan Erdemir Plaj tesislerini Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarının 16 Temmuz tarihi itibari ile ilişkisinin kesildiği öğrenildi. Kapalı olan plaj tesislerinin açılması için yetkinin Ereğli Kaymakamlığına verildiği de alınan bilgiler arasında yer alırken, İlçe Kaymakamlığı tarafından plaj tesislerinin tahsis ile ilgili çalışmalarının başlandığı ve kısa süre içinde hizmete açılacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak Kaymakamlık makamından yapılan yazılı açıklamada “İlçemizde Göktepe mahallesinde bulunan ve ‘Êrdemir Sosyal Tesisleri’ olarak bilinen imarda ‘Kıyı ve Plaj Tesisleri’ olarak ayrılan 960 parsel sayılı taşınmazın Ereğlİ Demir ve çelik Fabrikaları T.A.Ş. İle 16.07.2019 tarihi itibariyle ilişiği kesilmiş olup, kısa zamanda kamunun kullanımı için tahsis işlemi yapılacaktır” denildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo yeni giriş