logo

KAVAKLIK İLKOKULU’NDAN BÜYÜK BAŞARI

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, geçen yıl eğitime açılan Kavaklık İlkokulu’nda okuyan ve Bilim Sanat Merkezi’nde de eğitim gören 3 öğrenci, Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasının 3’üncü aşamasında farklı ülkelerden 7 bin 328 öğrencinin katıldığı yarışmada aynı puanı alarak dünya birincisi oldu.

KAVAKLIK İLKOKULU’NDAN BÜYÜK BAŞARI

2019-2020 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlayan Kavaklık İlkokulu kısa sürede büyük başarıları ile gündeme geldi. Kavaklık İlkokulu’ndan yapılan açıklamada; “Caribou Matematik Yarışmasının 3.aşamasında dünya genelinde 250 öğrenci birinciliği paylaşmıştır. Türkiye’den 10 öğrenci birinci olmuştur; 4’ü Ereğli İlçemizden olup 3’ünün Kavaklık İlkokulu’ndan olması bizi gururlandırmıştır. Öğrencilerimizden Ege Karakaya, Mustafa Rüzgar Kocamanoğlu ve Işıl Ceylin Demirhan dünya birincisi olmuştur.

Kavaklık İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer, okulun ilk yılında böyle büyük bir başarı almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek dünya birincisi olan öğrencileri, sınıf öğretmenleri Yıldız Aydın Ekiz  ve Ayşe Kumaş Ergün’ü  okul idarecilerini ve Ereğli Bilim Sanat Merkezini ve velilerini tebrik ettiğini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty