logo

İYİ’LERDEN EGD ZİYARETİ…

19 Mart’taki genel kurul sonrası göreve seçilen ve Salı günü görevi resmen teslim alan Şafak Erel’in başkanlığındaki Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD) yönetim kuruluna ziyaretler sürüyor.

27 Mart Cumartesi günü de EGD yönetimi İYİ Parti teşkilatlarını misafir etti. 13.30’da gerçekleşen ziyarette partinin Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, İl Disiplin Kurulu Başkanı Asım Tazegül ve Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu ile dernek yöneticileri ile bir araya geldi. Yaklaşık kırk beş dakika süren ziyarette partili teşkilat başkanlarına bazı il ve ilçe yöneticileri de eşlik etti.
Zonguldak Valiliği yaptığı dönemlerde yerel basınla her zaman iyi ilişkiler içinde olduğunu ve birçok gazeteciyi de o günlerden tanıdığını belirten İl Başkanı Erkmen, yerel basın camiası içinde Ereğlili gazetecilerin önemli yerleri olduğunu söyledi. Yeni yönetimle birlikte Ereğli basınının bundan sonraki günlerde de Zonguldak ve Ereğli’nin sorunlarının çözümünde de yaşanan gelişmeleri kamuya aktarma konusunda başarılı çalışmalar yapacaklarına inandığını ifade eden İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Şafak Erel ve dernek yöneticilerini tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi.
Ziyarette düşüncelerini paylaşan partinin Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu da EGD yönetimini kutlayarak; “Son genel kurulunuzda mesleğinizin başarılı isimleri görev almışlar. Her birinize ben de başarılar diliyorum. Bizler de Ereğli İlçe Teşkilatı yönetimine geldiğimiz günden bu yana yerel basın ile iyi ilişkiler içerisinde olmaya çalışıyoruz. Toplumu ilgilendiren ve onu bilgilendirmek için dile getirmek istediğimiz her konuda desteğinizi görüyoruz. Bu samimi birlikteliğin devam edeceğine inanıyorum.”, dedi.

İYİ Parti heyetine, ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden EGD Başkanı Şafak Erel de, misafirlerine hitaben yaptığı konuşmada, Ereğli basını ve meslek örgütü olarak her siyasî görüş ve partiye eşit mesafe olduklarını söyledi. Parti teşkilatlarıyla gazetecilerin en temel sorumluluklarının başında, yaşanan gelişmelerle ilgili halkı bilgilendirmenin ve o halka doğruyu göstermenin geldiğini kaydeden Erel; “Görevi devraldığımız günden bu yana da ilerleyen zaman içinde de Ereğli için birlik içinde mücadele edeceğimiz değerli dostlarımızı ağırladık. Sizleri de burada görmekten çok mutlu olduk. Sayın İl Başkanımızı zaten valiliği döneminden de çok iyi tanıyoruz. Evrim Başkanımız artık bizim, Ereğli’mizin bir insanı. Asım Tazegül de çok iyi bir dostumuz, arkadaşımız. Dolayısıyla hepimiz Ereğli için bir araya gelebilen güzel bir aileyiz.”, dedi.

İY Parti teşkilat başkanları ve yöneticilerinin ziyareti sonrası günün anısına fotoğraflar çekildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx