logo

“GEÇMİŞ DÖNEMİN FATURASI BİZE KESİLDİ”

AK Parti Belediye Başkan adayları ve İlçe Başkanı Fatih Çakır, yerel seçimde alınan sonuçları değerlendirdi. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, “bir belediye başkan adayı için en zor olan, ondan önceki bir belediye başkanının yükünü bagajında taşımaktır” dedi. İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ise “İktidar sizdiniz, neden yapmadınız, diyen çok sayıda vatandaşımızla karşılaştık” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, partinin belediye başkanları ve başkan adayları 31 Mart Yerel İdareler Seçimlerinin ardından parti binasında basın toplantısı düzenledi, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Basın toplantısına AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe başkanı Mehmet Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Gülüç Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Göktaş, Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Kandilli Belediye Başkan Adayı Mustafa Güldalı ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Av. Adem Öztürk değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, bazı belediye meclis üyesi il genel meclis üyeleri, ilçe teşkilat mensupları ve çok sayıda partili hazır bulundu.

“GEÇMİŞ DÖNEMİN FATURASI BİZE KESİLDİ”

AK Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, konuşmasında geçmiş dönemin faturasının kendilerine kesildiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Arkadaşlarımızla birlikte zorlu bir süreci yönettik. Ama bilinmesini istiyorum ki bir belediye başkan adayı için en zor olan, ondan önceki bir belediye başkanının yükünü bagajında taşımaktır. Biz bu yükü bagajımızda taşıdık ve bu bizim yükümüzü çok ağırlaştırdı ve çok zorladı. Yani geçmiş beş yılın faturasını biz ve arkadaşlarımız ödedik. Her gittiğimiz mahallede bunu açık net gördük. Bütün eksikliklerin faturasını bize kestiler netice itibarıyla. 26 bin 500 civarında bir oy aldık. Takdir milletimizin sonuç başımız üstüne. Biz başaramadık. Başaran belediye başkanı Halil Posbıyık’tır. İnşallah başarılı olur, Ereğli bir beş yılını daha kaybetmez.”

Seçim sürecinde çalışmalar yaparken birçok vatandaşı da rahatsız ettiklerini belirten Şahin, “Halil Bey de 1989 seçiminde kazanamamıştı, ikinci seçimde başarılı olmuştu, biz artık yeni seçimlere bakacağız, geleceğe bakacağız, önümüze bakacağız. Şu anda yapılması gereken kazananları tebrik etmektir. 20 belediye meclis üyesi CHP, 11 belediye meclis üyesi de AK Parti kazandı. Arkadaşlarımızın tamamına da başarılar diliyorum. Karadeniz Ereğli için başarılı hizmetler bekliyoruz. Ben de her zaman Erol Şahin olarak kendilerine yardımcı olmaya hazırım” dedi.

“RAKİBİMİZİN AVANTAJLARI VARDI”

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ise ellerinden gelen tüm çalışmaları yaptıklarını ve başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere kabine üyelerini ilçede ağırladıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Bu seçimlerin sonucunda Kandilli ve Ereğli için çok üzüldüm. Kandilli için de gereken her şeyi yaptık. Bundan sonraki süreçte bu seçimlerin analizlerini en iyi şekilde yapacağız. 2018 Erken Genel Seçimleri’nin sonuçlarına yakın bir oy aldık. Ancak bundan sonrası için de beş yıl sonra yeniden Ereğli Belediyesi’ni almak için çalışmalarımıza başlayacağız. Bu seçimlerde rakibimizin yirmi yıl belediye başkanlığı yapmış olmasından dolayı daha fazla tanınır olmasının da avantajları vardı. Ayrıca mevcut belediyenin yönetimi ile ilgili vatandaşlardan çok sayıda eleştiri aldık. Bu eksikleri bize bağlayan seçmenler oldu. İktidar sizdiniz, neden yapmadınız, diyen çok sayıda vatandaşımızla karşılaştık. Biz 24 Haziran Seçimlerindeki oyumuza yakın bir oy aldık; ancak rakibimizin oylarının bu denli artmasının temel nedenleri üzerinde duracağız. Önümüzdeki beş yıl için çalışmalarımıza bugünden başlıyoruz.”

BAŞKANLAR VE ADAYLAR KONUŞTU…

Toplantıda konuşan AK Parti Kandilli Belediye Başkan Adayı Mustafa Güldalı, “Kandilli’nin iktidar partisine ihtiyaç vardı. Bizim bir şey konuşmamıza gerek yoktu. Gökçeler’den Kandilli merkeze doğru bir gezseniz basın mensupları olarak sizler bile buranın ne kadar hizmete ihtiyacı olduğunu görürdünüz. Hayırlısı olsun. İnşallah oradaki arkadaşımız başarılı olur” diye konuştu.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş da Gülüç’te yaptıkları hizmetlerin sonuca ulaşmalarında etkili olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Orada bir aile gibi çalıştık ve seçim farklı şekilde bize döndü. Yapılan hizmetler vardı, kimse onları inkar edemedi. Daha fazla fark bekliyorduk, katılım fazla olmadı. Fakat Gülüç halkı tekrar Gökhan Başkan dedi, özellikle kadınlarımız çok iyi çalıştılar. Belediyede daha güzel işler yapacağız. Bir örnek belediye oluşturacağıma burada AK Parti ailesine söz veriyorum”

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da “Ormanlı’da beş aydır güzel bir seçim atmosferi yaşadık, hiçbir kargaşaya mahal vermeden seçimi atlattık. Beş yıldır belediye başkanıyım, dışarıdan gelen insanlarımız beş yılda yaşanan değişiklikleri görüyor. Ormanlı’da Fatih Başkanımız, vekillerimizle birlikte güzel hizmetler yaptık, kendimizin bile tahmin edemeyeceği işler başardık. Biz geldiğimizde belediyede kayyum vardı. Büyük çabalar sonucunda belediyemizi kayyumdan kurtardık” dedi. Başol, geçmiş dönemde yaptıkları hizmetleri anlattı.

BASIN MENSUPLARININ SORULARI

Basın toplantısının son bölümünde İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Çakır, bir gazetecinin, “Sosyal medyada seçimin kaybının sorumlusu olarak Erol Şahin değil kendisinin gösterilmesini nasıl yorumladığına” ilişkin bir soruya şu cevabı verdi:

“Siyasi hesaplarını seçim üstünden görmek isteyen arkadaşlar olabilir. Eksiklerimiz varsa onu da buyursunlar söylesinler. Ona da kabulüz. Fakat bakıyorsunuz, bu Zonguldak medyasından başlıyor. Diğer ilçelerde de aynısı yaşanıyor kimse onlardan bahsetmiyor.”

İlçe Başkanı Çakır ve Belediye Başkanı Şahin, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Saadet Oruç’a kampanyaları esnasında verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx