logo

EYLEM ERTUĞRUL YENİDEN HATIRLATTI…

CHP Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul yazılı bir açıklama yaparak Ak Parti Milletvekillerine ve Erdemir’e seslendi.

Ertuğrul yaptığı yazılı açıklamasında ‘Erdemir’de çalışan taşeron işçilere verilen sözler unutulmuş değil. Bu konuda sendika görevlileri de girişimlerde bulunmuş, çaba göstermiş ve iktidardan bunun sözünü aldıklarını beyan etmişlerdi’ diyerek serzeniş ve hatırlatmada bulundu.

CHP Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul’un yazılı açıklaması şöyle;

TAŞERONLARA VERİLEN SÖZLER UNUTULDU MU ?

2019 Mart ayında gerçekleşen yerel seçimler öncesince iktidar partisi tarafından Erdemir’de çalışan taşeron işçilere verilen sözler unutulmuş değil. Seçim öncesinde işçi kardeşlerimizle yapılan toplantılarda Erdemir’in yeni işçi alacağı ve bu sayı 1000 kişi olarak ifade ediliyordu. Yeni istihdam oluşturulacak ve bu kadrolarda taşeron olarak Erdemir’de çalışan emekçi kardeşlerimizin kadroya geçirilmesiyle doldurulacaktı. Bu konuda sendika görevlileri de girişimlerde bulunmuş, çaba göstermiş ve iktidardan bunun sözünü aldıklarını beyan etmişlerdi.
Hatta bu konu ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanının da bilgilendirildiği ve kendisinin buna onay verdiği ve takipçisi olunacağı bildirilmişti. Ancak emekçi kardeşlerimize iktidar tarafından verilen bu söz de diğerleri gibi unutulup gitti.
Hafta içerisinde iktidar partisi kadrolarının düzenlediği basın toplantısında Erdemir’e alınacak yeni işçilerin ağırlıklı olarak Ereğlili kardeşlerimizden olması ve daha önce söz verildiği üzere taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesi konusunda iktidar yetkililerinden elle tutulur bir açıklama, bir tavır görmedik. Evet istihdam olması önemli ama bu kadroların Ereğli’de ikamet edenler tarafından doldurulması da önemlidir.
Sevgili hemşerilerimiz ;
Ereğli’nin önüne yıllardır gelmeyen bir fırsat gelmiştir. Bölgemizin en önemli istihdam konularından olan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi şansı doğmuştur. Bu noktada şehrimiz bir bütün olmalı ve dışarıdan gelecek baskılara boyun eğmemelidir.
İktidar partisinin önünde Ereğlili emekçi kardeşlerimiz için bir şeyler yapma fırsatı oluşmuştur. Haydi tutun şehrimizin emekçilerine verdiğiniz sözü.
Hangi söz diye sorarsanız, videoyu ekte bulabilirsiniz.
Siz sözünüzü tutun, biz de sizi alkışlayalım. Bakın söz veriyoruz, siz bu işi halledin biz de sizi alkışlayacağız.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op. Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx