logo

Eylem Ertuğrul Halil Posbıyık’a cevap verdi…

Karadeniz Ereğli CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kaan Kocaman’a özel açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaretinde yaşanan ve Halil Posbıyık tarafından Genel Başkan Yardımcısına söylenen “partiye üye yapamıyoruz. Sizi belediyeden mi gönderdiler diyorlar. Teşkilatlar çalışmıyor. Teşkilatların hareketlenmesi lazım. Böyle giderse 2 vekil dahi çıkartamayacağız” sözlerine cevap verdi.

Kdz Ereğli CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul Kaan Kocaman’a özel yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Bize Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından gönderildiğini söyleyerek bir üyelik başvurusu yapan olmadı. Belediye Başkanı bizzat bizleri arayarak “şu arkadaşları gönderiyorum ilgilenin” de demedi. Ama daha önce CHP’den istifa etmiş ve seçimlerde MHP’ye çalışmış şuanda Belediyede danışman olarak görev yapan ismini vermek istemediğim bir kişinin kendilerini gönderdiğini ve partiye üye olmak istediklerini söyleyenler oldu. Bizlerde kendilerine neden CHP’ye üye olmak istediklerini sorduğumuzda “bize CHP’de yani parti de zayıfız. Güçlenmemiz lazım. Üye olun” yanıtını verdiler. CHP birilerinin matematiksel siyasi hesaplar kovaladığı bir yer değildir. Biz partimizin tüzüğünü, ilkelerini benimsemiş isimlerin üyelik başvurularını zaten kabul ediyoruz. Dayatma veya zorla partimize üye kabul etmiyoruz. Bireylerin kendileri isteyerek partimize üye olmasından yanayız. Teşkilatlar olarak var gücümüz ile çalışıyoruz. Ayrıca sayın başkanımızın vekil çıkartamayacağımızı düşünmesini doğru bulmuyorum. En az 3 vekil çıkartacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

#

Eylem Ertuğrul Halil Posbıyık’a cevap verdi…” için 1 yorum

  1. Davut kececi : diyor ki:

    Eylem baskanimi destekliyorum kim üye olmak için gelmiştir onun üyeliği kabul olmamış iktidar partileri haberi olmadan sıradan haberi olmadan kayıt yapıyorlar bunu istenen böyle üyeler olmaz olsun yarın istifa eder magazin olur partiyede zararı olur böyle üye lazım değil gerçek üye verilen görevinde yarın kabul etmeli zaten bu gibi tutumlar eskiden partiye çok zarar vermişti sayın Halil bey bunları bilmesi lazım birbirinizi lütfen yipratmiyalim..

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx