logo

EREĞLİ’NİN LİDER VE TECRÜBELİ BAŞKANA İHTİYACI VAR

CHP Seçim Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklama şu şekilde; Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim çalışmalarına bugün erken saatlerde başladı.

İlk ziyaretini beraberinde CHP İlçe Başkanı Sevdekar Aras, Belediye Meclis Üyesi Adaylarıyla birlikte Ereğli Muhtarlar Derneği’ne yapan CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, ziyaret sonrasında Murat Taksi Durağına da uğrayarak çay sohbetine katılarak sorunlarını dinledi.

KILIÇ: ‘MUHTARLARIN EN ZOR SEÇİMİ’

Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, yaptığı konuşmada CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, İlçe Başkanı Sevdekar Aras ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Malumunuz bir yerel seçim, bu seçim zor bir seçim. Zor bir seçim diyorum çünkü muhtarların zor seçimi. Siyasi rozeti, siyasi partisi olmayan en zor seçim muhtarlık seçimidir. Tabi bu vesileyle Belediye Başkan Adaylarıma da muhtarlarıma da seçime giren adaylarıma başarılar diliyorum. Herkesin Allah yardımcısı olsun. Halil Bey’i size tanıtmama gerek yok. Herkes tanıyor. Ereğli tanıyor. Kendisi ziyaretleriyle bizi onurlandırdı. Şeref verdi. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Seçim çalışmalarında başarılar temenni ederim. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

ARAS: ‘POSBIYIK 1 NİSAN’DA KALDIĞIN YERDEN DEVAM EDECEKTİR’

CHP Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras’ta yaptığı konuşmada, yerel seçimlerde partisinin Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’a destek verilmesini isteyerek, “Yerel seçimler Ereğli’nin kaybolan 5 yılını tekrar geri kazandırmak, hak ettiği yerlere getirmek için Cumhuriyet Halk Partisi olarak Ereğli Belediyesini ve Ereğli’yi en iyi bilen duayen başkan dediğimiz  Halil Başkanımızla yola çıktık. Sizlerin de destekleri ve teveccühleriyle inanıyorum ki önümüzdeki süreci hak ettiği yere getirecek, çalışma ve projeleriyle Belediye Başkanı olarak 1 Nisan tarihi itibariyle hizmetlere kaldığı yerden devam edecektir” şeklinde konuştu.

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ta, Muhtarlar Derneği’nde yaptığı konuşmada,

Muhtarlık seçimlerinin de zor bir seçim olduğunu belirterek, demokrasinin gereği bunun da böyle olması gerektiğini söyledi. Posbıyık, mevcut ve aday olan muhtarlara da başarılar dileyerek, “Biz Meclis Üyeleri ve Belediye Başkan Adayı olarak hiçbir muhtar adayının veya diğerlerinin tarafında olmayacağız. Muhtarlığı kazanan bizde kazanırsak, ona kucağımızı açıp elimizden geleni yapacağız. Çünkü bunun acısını çektim, yanlış anlaşılmaya kurban gittim. Yanlış anlaşmaya kurban gitmemek için Belediye Meclis Üyesi adaylarıma da söylüyorum aman taraf tutmak falan yok” dedi.

‘Şehirde ki çocuklar eğlenebiliyorsa, köydeki çocuklarında eğlenmesi lazım” anlayışıyla bütün köylere çocuk parkları yaptığını hatırlatan Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, “hemen hemen bütün camilerde betonum vardır, köyde parkem vardır, basketbol sahaları vardır okul bahçelerinde. Birçok köyde futbol sahaları yaptık. Benim anlayışım sadece kente hizmet etmek değil, imkânlarım ölçüsünde köydeki vatandaşlarımıza da hizmet etmek. Halil Posbıyık’ın çalışma anlayışı bu! Yani biz toplum için çalışıyorsak, muhtarların bütçesi yok. En zor meslek muhtarlık mesleği, bütçeleri yok, her taraftan bir şeyler isteyecekler. Bunu en iyi bilenlerden olduğum için ben elimden geldiği kadarıyla muhtarlarla en kısa yoldan istişare kurup onların işlerini görmeye çalıştım. Topluma hizmet ettim. Son 5 yılda bizim kıymetimizin de bu konuda anlaşıldığını sanıyorum. Muhtarlarımızla zaman zaman eğlenceler yapardık. Sadece çalışmak değil, kaynaşırdık. Zaman zaman yurtdışına giderdik kaynaşırdık. Allah nasip ederse tekrar belediye başkanlığına gelirsem, aynı yöntemi daha iyi yöntemlerle yapmak için çalışmalarda bulunuyorum, daha iyi noktaya getireceğiz inşallah.” şeklinde konuştu.

‘EREĞLİ’NİN LİDER VE TECRÜBELİ BAŞKANA İHTİYACI VAR’

Ereğli’yi ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan ayağa kaldıracak bazı projelerinden bahseden CHP Belediye Başkan Adayı Posbıyık, Ereğli’nin lider ve tecrübeli belediye başkanına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ereğli’nin bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü olmadığına dikkat çeken Posbıyık şunları ifade etti:

“Halkın arasından Belediye Meclis üyeleri seçtim. Hiç sivriliği olmayan, rantla uğraşmayan seçme bir belediye meclis üyesi listesi yaptım. Lütfen Ereğli’nin geleceğine oy verin. Beni Meclis Üyelerimle birlikte getirin çok kısa zamanda, kaynaklar belli Ereğli’yi Türkiye’nin en zengin belediyeler arasına yeniden girsin.  Avrupa’da konuşulan Belediye olsun yine.

EREĞLİ’Yİ AYAĞA KALDIRACAK BAZI PROJELER…

Ereğli’de bir hareket sağlayacağız. Ereğli’ye insanları getireceğiz. Haşlamanın oradan Polisevine kadar yeni lokantalar yapacağız. Çevre il ve ilçelerden insanlar gelecek, çay içecek, çorba yiyecek, paralar akacak bu memlekete.

Sokağa çıktığınız zaman insan yok, herkes çekildi köşesine. Bir hareket, bir moral lazım Ereğli’ye. Çok iyi projelerle geliyoruz. Çok kararlıyız, önümüzdeki hafta büyük bir ihtimalle projelerimizi açıklayacağız.

YIL BOYUNCA AŞEVİ HİZMETİ VERİLECEK…

Mesela Ramazan’da tekrar evlere sefertaslarıyla yemek taşıyacağım. Çadırlarda falan vermeyeceğim, reklamını yapmayacağım bu işin. Oraya zaten hali vakti iyi olanlar, caddeden geçerken uğruyorlar, yemek yiyorlar. Ama ben ihtiyaç sahiplerini tespit edip evlerine sıcak yemeği götüreceğim. Ayrıca yıl boyunca aş vermeye devam edeceğim. Toplumda çok gariban insanlar var, dışarıdan gördüğünüz gibi değil insanlar. Çok zor durumda olan, ekmek-yemek bulamayan insanlar var. Buna toplum olarak çalışmamız lazım, yoksa siz tok olarak yatmışsanız ne olacak yatağınıza! Aç insanlar var biliyorum, belli etmiyorlar. Bunları tek tek tespit edip Aşevi kuruyorum. Sadece Ramazan’da değil, yıl boyunca da aşevi hizmet verecek. Sosyal Belediyeciliği en iyi şekilde biz yapacağız.

Projelerimizi yakında göreceksiniz. Çok iddialıyız.

ÜNİVERSİTEYİ YAPACAĞIZ…

Üniversite buraya gelecek. Ereğli’de üniversite olayı bitmedi. Hep bilgi kirliliği var Ereğli’de, hep yalanlar söyleniyor, bilmiyorlar. Üniversite yeri hiçbir yere verilmedi. Orada duruyor. Bütün Sivil Toplum Örgütleriyle beraber, siyasi parti temsilcileriyle birlikte mutlak surette oraya üniversiteyi yapacağız.

ÜNİVERSİTE YURDU DA HAZIR

Öğrenci olmazsa olmazımız. Erdemir Lojmanlarında 88 Evler vardı, benimde mühendis iken oturduğum. Bunu görevdeyken 48 tane daireyi Demir çelikten aldım, alt tarafta o açık otopark yapılan yeri de aldım 29 yıllığına. Buraya üniversite yurdu yapılacak, ön tarafına bir kafeterya yapacağız. Şu anda Belediyenin elinde ama 5 seneden beri bir şey yapan yok! Yurt yapmak için protokol imzaladık. Buraya öğrenci gelmesi demek Ereğli’ye kiralık ev, boş ev kalmayacak demektir, boş dükkân kalmayacak demektir.

KIZ YETİŞTİRME YURDU…

Kız yetiştirme yurdunu elimizden alıyorlar. Rahmetli Doktor Dündar Güçeri zamanında burası mezarlıkmış, belediyeninmiş. Belediye burayı Kız Yetiştirme Yurdu olarak vermiş. Ama ne yapmış eksikliği tapuya şerh koymamış Kız Yetiştirme Yurdu olarak kullanılır diye. Hemen yine araya girdiler, götürdüler, TOKİ’ye verip oraya çok katkı binalar yapacaklar. Belediye Başkanlığımın son dönemlerinde mahkeme başvurduk, 1 trilyonlukta cezaya girebilirdik bu yüzden. Tazminat paralarını biz verdik, her türlü riski aldık, mahkemeyi kazandım. Ama o günden bugüne Belediye ne yaptı bilmiyorum. Kulağıma kötü laflar geliyor, günaha girmek istemiyorum. Gelir gelmez bu işle ilgileneceğim. Şehrin göbeğinde gariban kız çocuklarına yer vermişiz, ama elimizden almaya çalışıyorlar.

TRAFİK SORUNU BIRAKMAYACAĞIZ…

Pazaryeri yeniden yapılıyor, aynı yerine.  Trafik sorunu diye bir sorun bırakmayacağız. Haluk Okur mimar arkadaşımız çalışıyor. Trafik sorunu bırakmayacağız Ereğli’de. İlk defa kent meydanı yapılıyor. Kent Meydanı’nda hemen gelir gelmez ilk ihalemiz otopark kısmı olacak. Belediyenin bütçesi delik olduğu için hepsini birden yapamayacağız. Bildiğiniz bu Kent Meydanı olarak adlandırdığımız yerde iki katlı otopark yerin altında, onun Üstün Erçelik Otobüslerinin olduğu yerde belediye binası vardır. Biz ilk etapta Adliye ve Kaymakamlık binalarını yıkmak suretiyle alta iki katlı otopark. İlk etapta otopark kısmını ihale edeceğiz. Üst yapıyı hemen ihale etmeyeceğiz.

BUTİK HASTANE İLK HEDEFİMİZ…

Orada benim en büyük amaçlarımdan birisi belediye binasını da biran evvel yapmak. Çünkü mevcut belediye binası belediye binası değil, hal binası. Çok önemli bir yer değil. Bir an evvel o belediye binasını taşımayı düşünüyoruz. Şu anki Belediye Binasını da Sağlık Bakanlığı’na hibe edip Butik Hastane yapılması konusunda bir düşüncemiz var. Kemer’de Balı’da oturan insanlar öbür tarafa her gün muayene olmaya gidemiyorlar. Belediye Binasını boşaltıp Bakanlığa hibe ettikten sonra BUTİK Hastane olarak kullanılmasını planlıyoruz.

EREĞLİ’YE MERKEZ CAMİ…

Ereğli’ye süratle Kent Meydanı yapılacak. Ereğli’ye bir Merkez Camii lazım, şart. Hacca giderken, umreye gönderirken zorluk çekiyoruz, büyük cenazelerde cenaze definlerinde camilerimiz yetersiz kalıyor. Büyük bir camiye ihtiyacımız var. Ama Caminin yeri Kent Meydanı’nın olduğu yer değil. Askeri lojmanlar var orada biliyorsunuz, halk otobüslerinin üzerindeki. Askeri lojmanlar Kırmacı’ya taşındı. Buradaki Askeri lojmanlar ekonomik ömrünü doldurdu. Ön protokol yapmıştık daha önce. Bunu gerçekleştireceğim ve o Askeri Lojmanların olduğu yere Merkez Camii’ni yapacağız. Allah bana nasip edecek inşallah. Oraya Camimizi yapacağız.”

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, beraberindeki heyet ile birlikte Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve muhtarlarla birlikte fotoğraf çektirdikten sonra Murat Taksi Durağına uğrayarak, çay sohbetine katıldı.

Seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yıllarda kurulan Ereğli Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği’ni de ziyaret eden CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, derneğin başkanı Adnan Alar’ı da kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

MUHTAR ADNAN ALAR’DAN DESTEK SÖZÜ

Değerli Başkanım, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” diyerek sözlerine başlayan Ereğli Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Adnan Alar, “Değerli Başkanım diyorum çünkü Ereğli’ye 20 yıl hizmetiniz oldu. Bu şehirde vatandaşımızda karşılığınız her zaman var. Sizleri burada görmekten mutluluk duyduk. Bizlerde 23 Muhtar arkadaşımızla beraber buradayız. Kötü bir yönetimin neticesi böyle olmak zorunda kaldık diyelim. Böyle bir dernek oluşumu meydana geldi. Ama sonuçta hepimizin ortak amacı var, insanımıza insanlığa hizmet etmek. Sizlerin de 20 yıl da Ereğli Belediye Başkanlığı döneminizde ciddi hizmetleriniz oldu. İnşallah 31 Mart’ta canı gönülden isteriz ki, tekrar Karadeniz Ereğli’de güzel bir hizmet ortamının oluşması için sizlerle beraber elimizden gelen katkıyı her zaman sağlamaya hazır olduğumuzu ifade ediyor, başarılar diliyorum.  Tabi Muhtarından İl Genel Meclis üyesine, İl Genel Meclis Üyesinden Belediye Başkanına, Belediye Meclis Üyelerine kadar tamamının seçimini bu millet karar verecektir. Bu seçimler insanların kişisel tercih seçimleri olarak ön plana çıkıyor genelde. Bu bağlamda sizleri de 20 yılda Ereğli halkı tanıdı, ciddi hizmetleriniz oldu. İnşallah başarılarınızın devamını diliyorum. Hayırlı olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ta, Ereğli Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Adnan Alar’ın güzel dilekleri için teşekkür etti.

Belediye Meclis Üyesi Adaylarıyla birlikte tek amaçlarının Ereğli’ye hizmet olduğunu ifade eden Halil Posbıyık, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde kendisine destek verilmesi halinde ilçeyi yeniden eski ve yaşanabilir hale getirecekleri sözünü verdi.

“BEN EREĞLİ HALKININ ADAYIYIM…”

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, dur durak bilmiyor. Sabahın erken saatlerinden bu yana Ereğli’de gezmedik yer, sıkmadık el, sarılmadık kol bırakmayan CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Cuma Namazı için gittiği Akarca Mahallesi Orhangazi Camii’nde Cuma namazını kıldıktan sonra burada bulunan Sümer Taksi Durağını ziyaret etti.

Sümer Taksi Durağı çalışanlarıyla sohbette bulunup sorunlarını dinleyen CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, yine Orta camide bulunan bir kıraathanede vatandaşlarla bir araya geldi.

Seçim çalışmaları sırasında Ereğli halkından büyük ilgi ve alaka gördüğünü anlatan Halil Posbıyık, halkın gösterdiği bu teveccühten çok mutlu olduğunu söyledi.

Posbıyık; “Ben Ereğli halkının adayıyım. Ben Kdz. Ereğli’de yaşayan insanların adayıyım. Ben halkın Belediye Başkan Adayıyım” dedi.

Ereğli’yi kötü gidişattan kurtarmak, tekrar eski günlerine kavuşturmak için yola çıktığını belirten CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde kendisine ve Belediye Meclis Üyesi adaylarına destek istedi.

“HASTA VE HASTA YAKINLARINI ZİYARET ETTİ…”

Bugün sabahtan itibaren Seçim çalışmalarına hızlı bir başlangıç yapan CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın son durağı Echomar Hastanesi oldu.

Echomar Hastanesi’nde Başhekimi Dr. Nevzat Çimenoğlu ve CHP Kdz.Ereğli Belediye Meclis Üyesi Adayı Op. Dr. Barbaros Tabak tarafından karşılanan CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, ayrıca hastane doktor ve çalışanlarını, hasta ve hasta yakınlarını ziyaret etti.

Karşılarında Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ı gören hasta ve hasta yakınları moral bularak, “Sizi çok özledik. Sizi yeniden belediye başkanı olarak görmek istiyoruz. İnşallah 1 Nisan’da bu özlem dinecek” şeklinde konuşarak duygularını ifade ettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo yeni giriş