logo

DEMİRTAŞ FARKINI GÖSTERDİ…

Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Yenidoğanlar köyünde seçimi kazanamayan muhtarın parçaladığı çocuk parkı, Gülüç belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından yeniden yapılacak.

Alaplı ilçesine bağlı Yenidoğanlar köyünün 20 yıllık muhtarı Mehmet Akyol, seçimi Rıdvan Onay’a karşı kaybedince bir hafta önce yaptırdığı çocuk parkını sökerek, kullanılamaz hale getirdi. Muhtarlık binasındaki elektrik sayacı ve bazı eşyalar ile odun kömürü de alan Akyol’a tepkiler çığ gibi büyümüştü.

Haberi alan Gülüç Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş, beraberinde Ak Parti Gülüç Belde başkanı İsmail Yılmaz ve meclis üyeleri ile birlikte Yenidoğanlar köyüne yeni çocuk parkını kurmak için yola çıktı. Köye yeni çocuk parkının malzemeleri ile giden Demirtaş, Gülüç Belediyesi olarak hizmette ayrım yapmadıklarını ve Yenidoğanlar köyünü de ayırmadıklarını kaydetti. Konuyla ilgili olarak Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ile de görüştüklerini ifade eden Demirtaş “ben değerli Alaplı kaymakamımızla da görüştüm. Biz Belde başkanımız İsmail Yılmaz ve meclis üyelerimizle birlikte bu parkı çocuklarımıza yolladık. Biz Gülüç belediyesi olarak her zaman çocuklarımızın arkasındayız. Çocuklarımızın tüm etkinliklerinde yanındayız. Bu köyü de ayırmadık. Böyle bir talep geldi. Biz bu parkı muhtarımıza yollamadık. Biz bu parkı Yenidoğanlar köyünün çocuklarına armağan ettik. Biz istedik ki böyle bir katkımız olsun” dedi.

Yenidoğanlar köyü muhtarı Rıdvan Onay ise konuşmasında “Belediye başkanımız Gökhan Demirtaş’a köyüm adına çok teşekkür ediyorum. Köyümüzün adının bu şekilde anılmasına çok üzüldük. Sağ olsun başkanımız gibi sanatçımı Cenk Eren ve Alaplılı ablamız Gülay Yaman’da bu konuda destek vereceklerini söyledi. Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

Gülüç belediye başkanı Gökhan Demirtaş, çocuk parkının kurulmasının ardından zeminin de kauçuk ile kaplanması için gerekli çalışmaları başlatacaklarını kaydetti.

Gülüç Ak Parti Belde başkanı İsmail Yılmaz’da her zaman hizmet açısından halkın yanlarında olduğunu ve kurulacak olan parkın çocuklara hayırlı olmasını dilediğini kaydetti.

Köyde yaşayan vatandaşlarda çocuk parkını köylerine hediye eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx