logo

23 Haziran 2021

Demir “Takımı tamamen devretmek istedik”

Zonguldak Kömürspor ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı Mehmet Salih Demir Zhabere özel açıklamalarda bulundu. Zhaber’de yer alan haberin tamamımı şöyle;

Zonguldak Kömürspor’un başkanı olması beklenen ancak, kulübün 12-13 milyon borcu nedeniyle başkan olmaktan vaz geçen Alaattin Kurnaz’ın açıklaması sonrasında Demir Madencilik A.Ş Başkanı ve Zonguldak Kömürspor eski Kulüp Başkanı Mehmet Salih Demir çok önemli açıklamalarda bulundu.
‘’TAKIMI TAMAMEN DEVRETMEK İSTEDİK’’
Bazı kesimlerin bu takım Demirlerin takımı dedikleri için tamamen devretmek istediklerini ve bu yüzdende çözümler aradıklarını belirten  Demir, “Camiada bazı kesimler ‘Bu takım Demirlerin takımı’ dediği için biz takımdan tamamen çekilmek ve takımı tamamen devretmek istedik ve yeni çözümler aradık. Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımıza da konuyu ayrıntılı olarak anlattık. Bizim takımla hiçbir ilgimiz olmayacaktı. Zaten bizim takımla çok yakın ilgimiz yok. Amacımız hiç ilgimiz olmaması ve insanların takıma sahip çıkmasıydı’’dedi.

‘’BİZ A.Ş’Yİ İPTAL EDİLMESİ İÇİN TEKLİFTE BULUNDUK’’
Demir, ‘’Şu anda kulübün başkanı Süleyman Caner, A.Ş Başkanı da Hakan Hürfikir. Biz A.Ş.’yi de iptal ederek kulübün dernekler yasasına göre yönetilmesini teklif ettik’’dedi

‘’BORÇLARI KAPATACAK PARA YOK’’
Şuan ki  yönetimin bu borcu kapatacak kadar parası olmadığını belirten Demir, ‘’Dedeman’da yaptığımız toplantıda bize “Kulübün mevcut borcunu kapatın biz bu takımı öyle alalım” denildi. Bizim amacımız kulübün daha iyi duruma gelmesi ve bir daha “Bu takım Demirlerin takımı” denilmemesi. Şimdiki yönetimin bu borcu kapatacak kadar parası yok. Olsa zaten bu kadar borç olmaz. Bu borç yeni projeler ve kısa zamanda ancak biter” dedi.

‘’KÖMÜRSPOR’U SEVENLER GELSİNLER ÜYE OLSUNLAR’’
Yeni yapılacak kongrede bir tek Demir soyadında birisini koymayacaktık, bundan sonraki süreçte yine takım Zonguldak’ın takımıdır diyen Demir “Hiç kimse merak etmesin. Biz gerçekten çok iyi niyetliyiz. Biz yeni yapılacak kongrede bir tek Demir soyadında birisini koymayacaktık. Bundan sonraki süreçte yine takım Zonguldak’ın takımıdır. Bugün kongre çoğunluk sağlamaması nedeniyle yapılmadı. Ancak 30 Haziran tarihinde kongre var. Zonguldak ve Zonguldak Kömürspor’u seven insanlar gelsinler üye olsunlar daha sonra da yönetim kuruluna aday olsunlar, takımı sahiplensinler’ ’dedi.

“KİMSE BU TAKIM DEMİRLERİN TAKIMI DEMESİN”
Bu saatten sonra Zonguldak Kömürspor’un Demirlerin takımı demesinler diyen Demir, ‘’Bundan sonra bu takım Demirlerin takımı demesinler. Biz bu takımdan tamamen çekilmek istiyoruz ve gerekli fedakarlığı yapıyoruz. Gelsin Zonguldak, Zonguldak Kömürspor’u sahiplensin’’dedi

‘’BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ’’
Demir, ‘’Haftaya yapılacak kongrede bir çözüm çıkmaz ise yeni formüller üreterek biz yine elimizden geldiğince takıma sahip çıkarız. Ama düşeriz,  ama çıkarız. Saygılarımızla”dedi.

Kaynak: zhaber.com.tr

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx