logo

CHP SUS PUS…


facebooktwitter
KAAN KOCAMAN
gercekeregli@gmail.com

Günlerdir Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Ak Parti’ye geçeceği yerel medyanın ana gündem maddesi olmuş durumdaydı.

Her ne kadar Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bunların bir spekülasyon olduğunu söyleyen bir açıklama yapmış olsa da kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeler herkes tarafından tahmin edilebiliyordu.

Ak Parti kanadında ise  evet veya hayır gibi net cevapların verilmemesi pazarlığın sürdüğünü gösteriyor.

Son olarak Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar konu ile ilgili Z Haber’e açıklama yapmış ve şunları söylemişti.

“Çok detaylı açıklama yapmam mümkün değil. Genel Merkez karar verecek. Daha önce de konu ile ilgili açıklama yaptım. Partimize katılmak isteyen kişilerin ne faydası olur, ne katkısı olur diye düşünürüz. Ona göre de kanaatimizi iletiriz. Kararı da genel merkez verir. Benim şahsi kanaatimi soracak olursanız Ak Parti’ye katılsın ya da katılmasın diyemem. Partimizin bir çizgisi vardır. Bu prensipler dâhilinde çalışmalar yapacaksa kapımız herkese açık. Ben yalnızca bir milletvekili olarak şahsi düşüncemi söyleyebilirim. Kararı verecek olan da Ak Parti Genel Merkezi’dir. Süreci parti büyüklerimiz takip ediyorlar.”

CHP NEDEN SUSUYOR?

Tüm bu yaşanan gelişmeler karşısında CHP Zonguldak Milletvekilleri, CHP Zonguldak İl Başkanlığı ve Ereğli İlçe Başkanlığı adeta dut yemiş bülbüle dönmüş durumda görünüyor. CHP’li Milletvekillerinin yakın çevresine ‘konu örgütsel bir konudur. Şayet konuşulması gerekiyorsa İlçe Örgütü açıklama yapmalıdır’ dediği partililer tarafından iddia ediliyor.

OLAY İLÇE BAŞKANININ KUCAĞINDA…

Hal böyle olunca olay tüm detayları ile CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul’un kucağına bırakılmış oluyor. Kendisini daha önceki açıklamalarda aradığımızda ‘yetkili bir isim olay ile ilgili bir şey açıklamadı’ diyen Eylem Ertuğrul’un Arslan Keleş’in açıklamalarını kabul etmemesi her ne kadar makul görülmüş olsa da Ak Parti Milletvekilinin açıklamalarına sessiz kalması da parti tabanında kabul görmüyor.

Partililerin iddialarına göre ilçe örgütünde bazı isimlerin  ‘inşallah bu nikâh olurda rahatlarız’ dediği yine birçok iddia gibi gündemde yerini alıyor.

Kamuoyu ise CHP İlçe Örgütünden bir açıklama bekleye dursun Halil Posbıyık’ın istifası da teknoloji göz önüne alınarak e – devlet üzerinde tek tuşla bekleye dursun.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kimseye kalmadı, kalmazda…

  10 Mayıs 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Özellikle futbolun neredeyse bitme noktasına geldiği şu dönemde, çok fazla yazı yazma taraftarı olmamakla beraber, bazı yaşanan gelişmeler bize zorla kalemi elimize aldırtıyor. Geçtiğimiz günlerde Kdz Ereğli Belediyespor kendi evinde kimseye duyurmadan sessiz sedasız Karasuspor’u misafir etti. Ereğli Belediyespor Facebook sayfasının imasına göre çok iyi oynamışlar ve ikinci yarı gençleri oyuna soktukları için 3-2 yenilmişler. Hazırlık maçlarının sonuçlarının öneminin olmadığını daha önce Antrenör Ercan Yaman hocamızda kendi verdiği bir rö...
 • Çocuklarda Koronavirüs…

  08 Mayıs 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Değerli okurlarım, yeni virüs çocuklarımızı etkilemeye başladığı için ECHOMAR Hastanesi'nde görev yapan Uzm. Dr. Emin DEMİRPOLAT ile bir röportaj gerçekleştirdim. Röportajımız soru-cevap şeklindedir. Sizler için, bilgilenmek ve bilgilendirmek üzere hazırladığım bu röportajı; umarım beğenirsiniz. Doktorumuz Emin DEMİRPOLAT'a benimle samimi cevaplar vererek röportaj gerçekleştirdiği için tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. Doktorumuz; sıcak davranışlarıyla, samimi tavrıyla çocuklar tarafından çok sevil...
 • CHP, dünden razı…

  06 Mayıs 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Kdz. Ereğli’nin ismini bir çok kez başkanın deyimi ile “Sevgi, Barış, Dostluk” diyerek tüm Türkiye’ye duyurmuş, yaptığı festivaller ve hizmetlerle özellikle gençlerin gönlüne tahtını kurmuş, benim de bir genç olarak kıymetini gittikten sonra daha iyi anladığım (2014 yerel seçimleri) Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’tan söz ediyorum. Ak Parti ile adının sıkça anılmasıyla yeniden bölge gündemindeki yerini alan Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı kaleme almak istedim. Başkan Posbıyık’ın Ereğli’nin çıkarları için parti ayrımı göze...
 • Türk’üm…

  21 Nisan 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı yaklaştı. Uzaktan eğitim olduğu için maalesef çocuklar bu senede bayramı evlerinde kutlamak zorunda kalacaklar. Çocuklarımıza bu önemli günü hatırlatmak, biz ailelerin görevidir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, çocuklarımıza armağan ettiği bu günü yine çocuklarımıza unutturmamalıyız. Atatürk'ün çocukları sevdiğinin bir çok kanıtı vardır. İlk akla gelen Dünya'da çocuk bayramı olan tek ülke olmamız! Ve bunu dil, din, ırk gözetmeksizin "Tüm Dünya'daki" çocuklarla beraber kutlamamız. 23 Ni...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx