logo

CHP, dünden razı…


twitter
Halil İbrahim Türkoğlu
turkogluhalil16@gmail.com

Kdz. Ereğli’nin ismini bir çok kez başkanın deyimi ile “Sevgi, Barış, Dostluk” diyerek tüm Türkiye’ye duyurmuş, yaptığı festivaller ve hizmetlerle özellikle gençlerin gönlüne tahtını kurmuş, benim de bir genç olarak kıymetini gittikten sonra daha iyi anladığım (2014 yerel seçimleri) Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’tan söz ediyorum.

Ak Parti ile adının sıkça anılmasıyla yeniden bölge gündemindeki yerini alan Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı kaleme almak istedim.

Başkan Posbıyık’ın Ereğli’nin çıkarları için parti ayrımı gözetmeksizin mücadele edeceğinden hiç şüphem yok. Bu sebeple Halil Posbıyık’ın Ereğli’nin çıkarlarını göz önünde bulundurarak parti değiştirmesi de gayet olağandır.

Bunun en iyi örneğini Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ta gördük. Gülüç halkı parti gözetmeksizin Gökhan Demirtaş’ı yeniden seçerek vermiş olduğu hizmetlerden dolayı ödüllendirdi. Bu değişimi fırsata çeviren Demirtaş ise Gülüç’e yatırımlarına hükümet desteği ile devam ediyor.

Halil Posbıyık Ereğli menfaatleri için iktidar partisindeki yerini alabilir. Bunu yadırgamamak lazım, şayet Ereğli menfaatleri önceliğimiz ise…

Kendisi her ne kadar resmi açıklamalarında parti değişikliğini yalanlasa dahi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş’in, basın toplantısı esnasında verdiği bilgi notunda Başkanın, Ankara’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ak Parti’ye geçmesi hususunda görüştüğünü, bizzat görüşmelere şahit olduğunu belirtmesi gündemi bir hayli meşgul etmişti. Aynı zamanda CHP ilçe teşkilatı ve milletvekillerinin diğer tabela partileri gibi bu hususta sessiz kalması kamuoyunda ‘’ CHP Posbıyık’ın gitmesini mi istiyor?’’ sorusunu ister istemez akıllara getirdi.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar bu konunun genel merkezde görüşüldüğünü bir medya kuruluşuna verdiği demeçte açıklamıştı. Tüm bunlara rağmen CHP Milletvekilleri ve İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul’un sessizliği artık Posbıyık’ın kendi partisi tarafından istenmediğinin bir göstergesi olarak önümüze çıkıyor. Buna özellikle ilçe yönetimi daha ne kadar sessiz kalmaya devam edecek?

Tüm bu siyasi tartışmaları bir kenara bırakan Halil Posbıyık, Ereğli Plajının genişletilmesi, aqua park çalışmaları, fidan dikme projeleri gibi yenilikçi icraatlarını sürdürmeye devam ediyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sınava girecekler dikkat !

  07 Haziran 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Merhaba değerli okuyucularımız ve gençlerimiz. Sınavlar yaklaşmış iken sizler için bir yazı yazmak istedim. LGS geçti ve umarım hepinizin sınavları çok iyi geçmiştir. Önümüzde şuan YKS ve DGS var. Umarım herkes başarılı olur. Her şey gönlünüzce olur. Üniversite sınavına girecek onlar gençler; herkes mutlaka kendine bir hedef belirlemiştir. Tabi bu hedefler sadece bizim isteğimiz ile olmalı. Etrafımızda okuyan insanlardan, farklı düşünceler, fikirler alabiliriz tabiki. Hatta fikir almalıyız da. Ama tüm düşüncelerin sonunda bizim ka...
 • Gençlere mi güvenemediniz?

  21 Mayıs 2021 Köşe Yazıları, Spor

  Sporun neredeyse yok olmaya yüz tuttuğu şu dönemde Kdz Ereğli Belediyespor bizlere malzeme verme konusunda hiç de geri kalmıyor. Yerel medyanın da gündeminde olan Ereğli Belediyespor’un lige katılmaması malumunuzdur. Olaya iki pencereden bakmak istiyorum. Konuya girmeden önce Kilimli Belediyespor’u ve Musa Bahadır başkanı yürekten kutluyorum. İlk olarak olaya Ereğli Belediyespor penceresinden bakmak isterim. Uzun zamandır sürekli ertelenen ligde mücadele heyecanı fazlası ile yok oldu. Ligin oynanıp oynanmaması adeta yazı turaya döndü....
 • Acaba Atamıza ne kadar bağlıyız?

  18 Mayıs 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Yeniden merhaba sevgili okuyucularımız. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili günün önemini anlatan bir yazı yazmak istedim. Atatürk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çocuklara armağan ettiği gibi, kendi doğum günü olarak kabul ettiği bu özel günü de biz gençlere armağan etti. Bunun kıymetini bilmemiz gerekiyor. Ama Atatürk'ün bizlere, gençlere ne kadar önem verdiğini anlayamıyoruz. Atatürk'ün gençler için söylediği bir kaç sözü sizlere hatırlatmak isterim. "Vatanını düşünen gençler olun!" “B...
 • Kimseye kalmadı, kalmazda…

  10 Mayıs 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Özellikle futbolun neredeyse bitme noktasına geldiği şu dönemde, çok fazla yazı yazma taraftarı olmamakla beraber, bazı yaşanan gelişmeler bize zorla kalemi elimize aldırtıyor. Geçtiğimiz günlerde Kdz Ereğli Belediyespor kendi evinde kimseye duyurmadan sessiz sedasız Karasuspor’u misafir etti. Ereğli Belediyespor Facebook sayfasının imasına göre çok iyi oynamışlar ve ikinci yarı gençleri oyuna soktukları için 3-2 yenilmişler. Hazırlık maçlarının sonuçlarının öneminin olmadığını daha önce Antrenör Ercan Yaman hocamızda kendi verdiği bir rö...
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.