logo

CEVAP GECİKMEDİ ‘İNŞALLAH…’

Alaplı Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Asma yazılı bir açıklama yaparak Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğü ve sendikaları hakkında yapılan basın açıklamasına cevap verdi. 

Yapılan açıklamanın yersiz olduğuna dikkat çeken Murat Asma ‘baştan aşağıya yanlış ve taraflı yapılmış bir açıklamadır’ dedi.

Ayrıca Eğitim Sen Şube Başkanı Soner Arslanoğlu’na ilginç bir dua da eden Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Asma ‘Çağrılmayanlar, çağrılmadıkları için böyle yapıyorlarsa onlara şu duayı ediyorum. İnşallah bir gün yetkili olurlar da onlar çağrılırlar saygılarımla’ dedi. 

Alaplı Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Asma, Eğitim Sen Alaplı Şube Başkanı Soner Arslanoğlu’na cevaben yaptığı basın açıklaması şöyle;

Alaplı’da yapılan Mili Eğitim Çalışanları Promosyon Anlaşması ile ilgili yapılan basın açıklaması baştan aşağıya yanlış ve taraflı yapılmış bir açıklamadır.

 İlk olarak Ereğli’de yapılan promosyon anlaşması örnek verilmiş.

1-Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü bu anlaşmayı 1 ay önce değil 2,5 ay önce yapmıştır. Ekonomik durumun şu andan çok çok daha iyi olduğu herkesin malumudur.

2- Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü 2800 personel üzerinde ihaleye çıkmış, Alaplı’da ise bu sayı sadece 580 personel ile sınırlıdır.

3-İhaleler başka il ve ilçeler baz alınarak değerlendirilmez. İhaleler aynı ilçe içinde yapılan diğer ihalelerle değerlendirilir.

Bu durumlarda bankaların verdiği promosyon anlaşmalarını etkilemektedir.

           Herkes ihalenin kurallarını ve bir yönergeye uygun yapıldığını bilir. Bir sendika başkanı olarak arkadaşımızın bunları bilmemesi çok ilginçtir. Neyse ben anlatayım. Önce bankalara teklif mektubu verilir. Bankalar ihale günü bu teklif mektuplarını yanında getirir. Teklif mektupları açılır. Verilen fiyatlar üzerinden açık ihaleye geçilir. Açık ihaleye arttırma usulü ile devam edilir. Bizim ihalemiz de böyle yapıldı. Zaten 3 banka mektuplar açıldıktan sonra direk çekildi. Kalan iki banka arasındaki arttırmayı İş Bankası 5 yıllık 3650,00 TL ile kazandı. Bu tutanaklara resmi olarak geçildi. Yoksa kimse kafasına göre ‘bize şunu ver, şu kadar istiyoruz’ diye bir şey söylemedi söyleyemez de. Çünkü bu resmi bir ihaledir.

            Şundan da bahsetmeliyim. Şu niye çağrılmadı. Buna niye söylenmedi. Değerli arkadaşlar bu iş az önce dediğim gibi genelge ile yapılır. Genelge derki; promosyon görüşmelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü, bu işe bakan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, İlçe Milli Eğitim Memuru ve Yetkili Sendika Başkanı yürütür. Buna istinaden yönetmelik ve genelge yoksunu insanlara bazı şeyleri anlatmak zor tabi ki.

            Çağrılmayanlar, çağrılmadıkları için böyle yapıyorlarsa onlara şu duayı ediyorum. İnşallah bir gün yetkili olurlar da onlar çağrılırlar saygılarımla….’

                                                                                                         Murat ASMA 

                                                                              Memur-Sen Alaplı İlçe Başkanı

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo yeni giriş