logo

ÇARESİZCE BEKLİYORLAR…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dün gece saatlerinde meydana gelen heyelanda boşaltılan evlerde incelemelere başlandı. İlk etapta 2 ailenin evinin boşaltılmasına karar verilirken, diğer ev sahipleri ise kendilerine verilecek haberi kapılarının önünde bekliyor.

İlçeye bağlı Sarı korkmaz Mahallesi Suphi Konak Caddesi Numara 66’ da dün gece meydana gelen heyelanda 4 katlı binada yaşayan 4 aile evinden tedbir amaçlı çıkarılmıştı. Sabahın erken saatlerinde olay yerine gelen ekiplerin, ilk incelemede 2 dairenin boşaltılmasına karar verdiği öğrenildi. Diğer daireler için ise geniş kapsamlı inceleme yapılacağı ifade edildi.

Evleri hakkında haber bekleyen vatandaşlar ise kendilerine yardım elinin uzatılmasını istediler. Evlerinin kapısının önünde çaresiz bekleyen ev halkından Gülhan Akcan, evden çıktıkları gibi kaldıklarını kaydetti. Alcan konuşmasında “Kızlarım isten geldikten 10 dakika sonra bir kütleme oldu. Deprem oldu zannettik. Kapının önü yıkılmış Çatı yıkılmış. İtfaiyeyi aradık. Evde yaşlı annem vardı. Onu çıkarttık. Dışarıda kaldık. Sağ olsunlar komşularımız yardımcı olmaya çalıştılar. Ama yapacak bir şey yok. Toprak hala kayıyor. Çok mağdur durumdayım. Kapım açılmıyor. İçeriye giremiyoruz. Terliklerimle kaldım. Zor durumdayım. Dışarıdayız. Allah’tan gelen bir şey. Yardım bekliyorum” dedi.

Ekiplerin heyelandan dolayı temizlik işlemlerine de başladığı alanda geniş çaplı inceleme sonrasında diğer daireler hakkında kesin karar verileceği öğrenildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo yeni giriş