logo

AYRIMCILIĞA TEPKİ…

Zonguldak’ın Ereğli ilçe Belediyesi ve Alaplı Belediyesi’nin  Zonguldak Sanayici ve İşadamları Derneği ‘nin (ZONSİAD) Zonguldak ve ilçelerinde gerçekleştirdiği Ramazan kumanyası dağıtımında dışlandığı bildirildi.

Konuya ilişkin Kdz.Ereğli Belediyesi Basın Bürosundan yapılan açıklamada, Belediyesi’nin  Zonguldak Sanayici ve İşadamları Derneği ‘nin (ZONSİAD) Zonguldak ve ilçelerinde gerçekleştirdiği Ramazan kumanyası dağıtımında Kdz.Ereğli ve Alaplı Belediyelerinin dışlandığı söylendi.

Konuya ilişkin Kdz.Ereğli Belediyesi Basın Brosundan yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

“Kdz. Ereğli Belediyesi, İstanbul’da faaliyet gösteren Zonguldak Sanayici ve İşadamları Derneği ‘nin (ZONSİAD) Zonguldak ve ilçelerinde gerçekleştirdiği Ramazan kumanyası dağıtımında yaptığı adaletsizliğe tepki göstermiş, Ereğli ve Alaplı bölgesine uygulanan ayrımcılık nedeniyle tepkisini ZONSİAD’lı yöneticilere bildirmiştir.

Buna rağmen, ZONSİAD’lı bazı eski yöneticiler ve Zonguldak’ta yayın yapan bazı medya kuruluşları sosyal platformlarda ‘Ereğli Belediyesi yardımı kabul etmedi’ şeklinde algı operasyonuna başlamışlardır.

Konunun açıklığa kavuşması için ZONSİAD’ın Ramazan Kolisi Dağıtım Listesine bir kez daha dikkat çekmek istiyoruz.

Zonguldak Belediyesi’ne 250 koli, Beycuma ve Çaycuma Belediyeleri ile Devrek Muhtarlarına 200’er koli, Kozlu Belediyesi’ne 100 koli, Çatalağzı Belediyesi’ne 100 koli, Kilimli Belediyesine 150 koli, Zonguldak SYDV’na 200 koli, Zonguldak Merkez Basın Mensuplarına 135 koli.

Gülüç, Kandilli, Alaplı ve Gümeli Belediyeleri ile Ereğli ve Alaplı SYDV ile bölgedeki STK’lar ise liste dışında tutulmuştur.

Koronaviraüs salgınıyla mücadelede seferber olan Kdz. Ereğli Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere evlerinde sıcak yemek ulaştıran, gıda kolisi desteğinde bulunan ilk belediyelerden biri olmuştur. Hayırseverlerin de katkılarıyla bu mücadelesini artırarak sürdüren Kdz. Ereğli Belediyesi, ZONSİAD’ın yardımına karşı değildir, ZONSİAD’ın Ereğli ve Alaplı bölgesine olan bu bakış açısı ve ayrımcılığına ortak olmayacaktır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx