logo

Anlaşma sağlandı…

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde çalışan 90 daimi kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Kdz. Ereğli Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında varılan anlaşmaya göre, 90 işçinin ücretlerine altı ay için yüzde 10 zam yapıldı. Sosyal haklarda da yüzde 25’e varan artış sağladı. Ayrıca tüm belediye çalışanlarının bayram ikramiyeleri bayram öncesinde hesaplarına yatırılacak.

 30 Nisan 2021 16:41:54

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık,  belediyede çalışan 90 daimi kadrolu işçinin Belediye İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesinin anlaşma ile sonuçlandığını açıkladı.

90 işçinin ücretlerine 6 ay için yüzde 10 zam yapıldığını, sosyal haklarda da yüzde 25’e varan artış sağladığını ifade eden Başkan Halil Posbıyık şunları söyledi;

“Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan salgın,  önce sağlık sonra ekonomik olarak çok büyük bir çöküntü yaşatmaktadır. Dolayısıyla belediyemiz de bu süreçte ciddi gelir kaybına uğramış, süreç, ekonomik olarak belediyemizi de etkilemiştir.

2 YILLIK ANLAŞMA YAPILDI
Ama her şeye rağmen, belediyemiz norm kadrosunda bulunan 90 daimi işçimizin ücretlerinde,  Belediye – İş Sendikası ile aramızda yapılan 2 yıllık toplu sözleşme görüşmeleri neticesinde;  ücretlere 6 ay yüzde 10 oranında artış yapılmış,  2, 3 ve 4. altı aylık dilimlerde de enflasyon+3 puan zam gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda ayrıca sosyal haklarında da yüzde 25’e varan oranlarda zam yapılmıştır.

Belediye Başkanlığı görevine geldiğim ilk günden bugüne kadarki yaklaşık 5 dönemde, işçi,memur, sözleşmeli personelşirket personeli, önceliğimiz, her zaman çalışanlarımız olmuştur.

Çalışanlarla yapılan sözleşmelerde,  her zaman enflasyon üzerinde ve bölgemizde en yüksek ücretin verilmesi için mali bütçemizdeki tüm ekonomik şartları zorlamışımdır. Bu benim en önemli ve değişmez ilkemdir.

1 MAYIS ÖNCESİ PERSONELE MÜJDE
1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü
nün anlam ve önemine yakışır müjdelerimizi de vermek istiyorum:
90 işçimizin toplu sözleşmesi imzalanmış ve 1 Mart 2021 itibarıyla yürürlüğe girmiştir. Maaş farkı hesaplanmalarına müteakip işçilerimizin hesaplarına yatırılacaktır.

825 şirket çalışanının, Mayıs ayı içerisinde ödenmek üzere 4 bin 800 TL’lik banka promosyonu protokolünü de Yapı Kredi Bankası ile bugün imzaladık.

Yaklaşık 950 işçimize hizmet edecek Sendika İrtibat Bürosunu da çok yakında hizmete açıyoruz.
Ayrıca, memur, işçi, sözleşmeli personel ve şirket çalışanının bayram ikramiyeleri de bayramdan önce hesaplarına aktarılacaktır. Hepsine hayırlı olsun.

Bu vesileyle, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü, yani işçi bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın çalışanların Emek ve Dayanışma Günü.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx