logo

Aile Destek Merkezi ürünleri görücüye çıkıyor…

Kdz. Ereğli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi’nin(ADEM) hazırladığı proje kapsamında, kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünler sergiye çıkıyor.

Kdz. Ereğli Aile Destek Merkezi (ADEM), İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun da desteği ile, kurslara katılan kursiyerlerin desteklenmesi için hazırladıkları ürünleri halkla buluşturuyor.

 

ADEM binası arka bahçesinde 27-28 Mayıs Perşembe ve Cuma günleri arasında üretilen bir çok ürün satışa sunulacak ve elde edilen gelirle, ihtiyaç sahibi kursiyerlere destek sağlanacak.

 

ADEM Proje koordinatörü Emel Uzun merkezin amacı doğrultusunda dönemsel açtıkları meslek edindirme amaçlı kurslarla, kursiyerlere istihdam oluşturduklarını söyledi.

ADEM tarafından katılımcıların üretimlerini arttırabilmeleri için malzeme ve ekipman desteği sağlandığını belirten Emel Uzun, ayrıca kursiyerlerin günlük ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla belirli ücret verildiğini belirterek, çocuğu olan kursiyerlerin de, aile ekonomisine katkı sağlamak ve meslek edinmek için kursta harcayacakları zaman içerisinde, çocuklarına bina içinde kreş hizmeti verdiklerini ifade etti.

 

Çocuklara Halk Eğitim bünyesinde kreş öğretmeni tahsis ettiklerini hatırlatarak, proje destekçilerinden de bahseden Emel Uzun, “İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın desteklediği ve her yıl düzenlediği Aile Destek Merkezi’nin(ADEM) proje destekçileri olan İŞKUR, Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü, İlçe M.E.B. bağlı Kdz. Ereğli Halk Eğitim Merkezi, kursiyerlere, kurs ortamının gerçekleşmesine büyük katkı ve destek sağlıyor.

 

Aile Destek Merkezi Projesi’nin gerçekleşmesinde katkısı bulunan başta Sayın Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu’na, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy’a, Kdz.Ereğli Halk Eğitim Müdürü Canan Ayan’a, Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Vekili Deniz Peker’e, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ayfer Yavuz’a ve usta öğreticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.