logo

ADINA YAKIŞIR ŞEKİLDE ANILDI…

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde tören ve etkinliklerle anıldı.

ANMA PROGRAMI

Ereğli’deki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende de; Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Anıt’a çelenkleri koşmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu. Aynı anda Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile gemilerin sirenlerini yollarda duran araçlar da kornalarını çaldı.

Anıt alanını dolduranların yanı sıra çevredeki cadde ve sokaklar ile sahil bandında da vatandaşların saygı duruşuna eşlik ettiği görüldü.

İstiklal Marşı okunması ile anıt önünde sona eren resmi törenin ardından ise CHP İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme derneği ise “alternatif tören” düzenledi. ADD Şube Başkanı Yusuf Arslan, Ata’nın ölüm yıldönümüne ilişkin konuşma yaptı.

HÜSEYİN TATOĞLU’NA GEÇİLDİ…

Günün ikinci programı ise Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde yapıldı.

İMKB Atatürk  Anadolu Lisesi’nin organizesi ile yürütülen programda, Büyük Önder’in görüntüleri ve konuşmaları yer alan sinevizyon gösterimi sunuldu.

Burada da Saygı duruşunun ardından bir grup okul öğrencisinin “işaret dili eşliğinde” İstiklal Marşı okundu.

Okul müdürü Hüseyin Arslan’ın günün anlam ve önemini belirttiği konuşmanın ardından, “Sendedir Atatürk” isimli Oratoryo Sunumu gerçekleştirildi.

Büyük Önder’in ölümü anısına okullarda düzenlenen Resim, Kompozisyon ve Fotoğraf yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx